C 1.99 op www.playmobil.nl en er is een zekere intrinsieke kwaliteit aanwezig, dan zal de inbrenger zijn of haar stuk terugvinden in de veiling. Helaas behoren facsimile kaarten, die feitelijk een intrinsieke waarde van 0 hebben en mijns inziens geschikt zijn voor het cilindrisch archief dus niet op de veiling thuis. (Boekenpost van novJdec. 2013, p. 54) Ook Hollandse cirkel werelderfgoed? Minister Jet Bussemaker van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap heeft op woensdag 4 september het Werelderfgoed Podium in Amsterdam officieel geopend. Een wereldprimeur, want dit is het eerste nationale bezoekerscentrum voor werelderfgoed. Het podium is voor iedereen dé startplek om kennis te maken met de negen Nederlandse UNESCO werelderfgoederen. Het Werelderfgoed Podium is gevestigd in gebouw De Bazel, Vijzelstraat 32 te Amsterdam. Het is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur; zaterdag en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. (www. cultureelerfgoed. nl) NB Bij het werelderfgoed De Beemster prijkt een Hollandse Cirkel uit de collectie Hollandse cirkel op Werelderfgoed Podium in Amsterdam (www.werelderfgoed.nl) van het hoogheemraadschap Hollands Noorderkwartier. Meer over landmeter Thomas Berendtsz Op p. 108-110 van DHC 2009-3 verscheen van Adri den Boer: 'Kampense landmeter Thomas Berendtsz kreeg twéé stenen'. Het zijn er nog met meer, maar daarna werd er wel meer over hem geschreven. Van Lies van Vliet verscheen inde Kamper Almanak 2012, p. 131-146: 'Thomas Berentsz, gezworen landmeter van Overijssel'. De almanak en dus dit artikel staan integraal digitaal op www.walkatearchief.nl. (Leen Aardoom) Migratiekaarten Nederland in de 20e eeuw Het Meertens Instituut host sinds dit jaar een speciale website gewijd aan kaarten van de migratie bimien Nederland in de 20ste eeuw. Bron gemeentegrenzen: CBS en het Kadaster - en erg boeiend. www.meertens.knaw.nl/migmapM Kadotip VI) V uit juli 2013 ,Ein nettes Geschenk (nicht nur) fïir Fachkollegen ist ein liandgefertigtes Schraubenmannchen. Die "Vermessungs- techniker Schweissfigur Schraubenkunst Metallfigur" ist ein Design der Firma Hinz 191

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2013 | | pagina 37