i 1 'i Jms, vanuit de TU Delft (OTB) prof.mr. Jaap Besemer als bestuurslid vervangen wordt door prof.mr. Hendrik Ploeger. Uiteraard werd ook ingegaan op de al bekende voorzitterswisseling per 1 januari. Opvolger prof. dr.ir. Martien Molenaar beleed 'schuldig te zijn aan het ontstaan van de stichting'. Hij was zestien jaar geleden bezig met herstructureren biimen de NCG en zodoende werd de historische werkgroep daarvan een zelfstandige stichting onder leiding van de CURSUS 1040 1941 huidige erevoorzitter Leen Aardoom (weer met eega present). Voordracht dr. Heijmans Adviesraadslid dr. Han Heijmans (Library TU Delft) hield een voordracht over de 'Virtuele reis van F. A. Vening Meinesz'Het ging over een project in het kader van de stichting Academisch Erfgoed, dat in het najaar van 2014 gereed komt. De onderzeeboottochten van de vrijgezelle gentleman-scientist, net als Einstein bij leven al beroemd, werd door de TU Delft gekozen voor dat project Expedities. Dat is een concept waannee de wetenschapshistorie aan de man wordt gebracht. Via wikipedia wordt informatie vrij 'weggegeven' én terugontvangen. Omdat zo'n encyclopedie- opzet vrij saai is voegde Delft gebmik van Google Earth toe, inclusief historische kaarten. Hr. Ms. K XVIII werd als eerste aangepakt, en de rest van de slingerapparaatreizen voor zwaartekrachtmetingen volgt. De meetdata wordt daarbij voor hergebruik alsnog opgeslagen in het Research Data Centre! Heijmans legde zijdelings ook uit waarom de geodetische collectie van Delft nog niet op de website www.academischerfgoed.nl staat. De omschrijvingen daarvan moeten nog worden gehomogeniseerd en daar is Jan Ebbinge druk mee bezig. Museumbezoek Na de lunch bezochten de donateurs individueel het Kadastermuseum Onder het motto 'zoek uw route' gaven vijf rondleiders als standhouders hun toelichting. Ook werd een film van Vening Meinesz vertoond. Vooraf kon men echter een selectie van oude gedmkte topografische kaarten maken om mee naar huis te nemen en daar werd gretig gebruik van gemaakt. Vooral Truppenkarten uit WOU bleek men nog niet te hebben.... (Ter geruststelling: in alle gevallen hield het museum er zelf nog voldoende exemplaren van over.) Ieder genoot en mij viel een kanteling in het kadastrale geschiedbeeld op. Op een tijdbalk in een museale gang prijkt '1813: Val Napoleon. Kadastrering stoktEn dan nu meewerken aan een expositie over 1813 als start van het koninkrijk. Zou de blikverruiming te danken zijn aan de fusie met de Topografische Dienst Nederland? Met hapjes, drankjes en praatjes in de kantine werd een boeiende dag besloten. 159 r Hl AAMÖCBGQEN A*N OC dj Meer WOU in Kadasternmseum...

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2013 | | pagina 5