Van de redactie Inhoud Graag biedt de redactie weer een nieuw nummer aan. Ook opnieuw een illustratie-van buiten van de waardering van dit tijdschrift? Antoni Boeken uit Etten-Leur zette nummer 2002-2 (24 p., monocluoom blauw-wit nog en met Jan Steehouwer voorop) pas op www.boekwinkeltjes.nl voor 2,50. Met scan van de omslag en inhoudsopgave. Dat overkomt een clubblaadje nooit na elf jaar! Verder nogmaals het Fries Museum. Bij haar expositie De Dijk over watermanagement (t/m 2015) staan de namen van medewerkers aan de inrichting daarvan, waaronder DHC-redacteur Henk Holsbrink. Aan hem is vooral het bij schrift bij de meetketting te danken! De leden van de redactie laten met trots weten dat onze hoofdredacteur, Adri den Boer, door GIN is benoemd tot erelid. Hij ontving op de ALV uit handen van Peter Hoogwerf een mooie ingelijste afbeelding van alle Geo-info-omsla- gen van de afgelopen 10 jaar die GIN bestaat. Uiteraard feliciteren wij hem daannee. De kopij datum voor het volgende nummer is 1 mei 2014. Webstektip www.deutsches-museum.de/ausstellungen/ Bestuursmutaties 2 Hollandse cirkel met zomiewijzer 3 Middeleeuwse zeekaarten 4 Geodesie in de fdatelie (deel 3) 14 Gellius Dominici: landmeter en notaris 20 De magnetiseennachine van G. Knight 23 Historisch nieuws 25 Varia: Kadaster zat in Het Witte Huis 31 Varia: suikerzakjes 32 Varia: landmeters social animals? 33 Voor u gelezen 35 Reacties 39 Column: ®JongGeo en jongmaatjes... 40 Deutsches Museum |F Pattic Oven Jemen Mohrniann Vim Mèens Henk Holsbrink ing. Marden van Zoeten ing. Marden van Zoeten en Joop Gravesteijn Adri den Boer Valentijnskaart (http://landmrveyorsimited.com) 1

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2014 | | pagina 3