Caert-Thresoor 2013-4 Reacties Erratum. Uitgave 2013-4 van het tijdschrift Caert-Thresoor bevat onder meer de volgende bijdragen: Het verzamelen van zeekaarten. Hoe een thematische verzameling van oude kaarten tot stand kwam, door Hans Ferwerda; Jodocus Hondius (1563-1612), door Peter van der Krogt; Kaarten van de Holocaust, door Harrie Teunissen. Verder wordt de rubriek Kaartencollecties in Nederland voortgezet met die van het Drents Archief. Algemene informatie: www.caert.thresoor.nl. Weer heb ik mij zeer vennaakt met de colmnn, nu in nummer 2013-4, maar ik moet bekennen dat ik me de piksel van 1988 niet herinner. Een foutje: het NVG- adresboek is niet verschenen tot 1999, maar tot 2003dat exemplaar is bij mij flink beduimeld door jarenlang zeker wekelijks gebruik (en bevat overigens wèl het geboortejaar van Jaap Besemer!). Herman Quee (Öokn.a.v. deze column Bij het afscheid van Vellema eind 1988 was ik aanwezig. Dat was tevens de kennismaking met Harry Prins als de nieuwe HID van de Meetkundige Dienst (MD). Vellema noemde zichzelf als de volgende niet-geodeet na Schermerhom. Daannee sloeg hij behoorlijk de plank mis. Voor velen tot ongenoegen, waarbij onder andere ook de oud-HID en geodeet Waalewijn. Hij vergat daarbij Van der Weele (een civiel ingenieur), die in het verleden wel het meest voor de MD heeft betekend. Joop Fokkink In nr 2013-4 dient op p. 162 de voetnoot bij de kop van het artikel over Jan Jurriën Buddingh als volgt te worden gelezen: Met dank aan R.J. Holtman, 'Gewichten en Maten Verzamelaars Vereniging' (GMW) en aan drs. A.J.I. van Schaik, Belasting Douane Museum te Rotterdam 39

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2014 | | pagina 41