Historisch nieuws Prominente bruikleengevers Het multimediale objecttheater 'Wij Willem, de koningen die Nederland bouwden' was van 19 oktober 2013 t/m 27 april 2014 te bewonde ren in de westvleugel van Paleis Het Loo in Apeldoorn. De daarvoor gebruikte objecten kwamen uit de eigen collectie en van het Ko ninklijk Museum van het Leger (Brussel), het Kadastermuseum, het Rijksmuseum, de Ko ninklijke Verzamelingen (Den Haag) en het Koninklijk Huisarchief. (De conservator van Het Loo had bij Klaasse negen objecten uitge zocht: vijf theodolieten, twee theodolietkof fers, een octant en een waterpasinstrument.) (www. dekoningen. nl) HISGIS Drenthe Vanaf 10 maart 2014 zijn we gestart met het digitaliseringsproject "HISGIS Drenthe kadas trale registers" op de website van http://www. VeleHanden.nl. Bouw mee aan dit project door het invoeren van namen, nummers en andere perceelgegevens uit de oudste kadastrale perceelsregistratie. Meld je hiervoor aan bij Velehanden.nl. Het betreft hier circa 5200 scans van 17 kadastrale gemeenten, namelijk: Coevorden, Dalen, Diever, Dwingeloo, Em- men, Havelte, Hoogeveen, Nijeveen, Ooster- hesselen. Ruinen, Ruinerwold, Sleen, Wester- bork. De Wijk, Zuidwolde, Zweeloo en Zuidlaren. (www.hisgis.nl) Steeds meer cartoons op internet... Bouwkundestudent en cartoonist Duffator (Ondrej Dufek - Tsjech) beeldde recent 'geo desy for architects' nogal destructief uit. (WWw.duffator. déviantart. com) ESSfeÈEIlI J,™ tsJSEMTIiKW 'Geodesy for architects (www.diiffator. deviantart.com) L)e landmeter„Man, ga toch op zij, Ut ben geen fotograaf'. Ned--Indische cartoon uit 1940 (www.delpher.nl) Op 20 april 1940 publiceerde het Batcnnaasch Nieuwsblad ook al een landmeterscartoon, toen met als bijschrift: 'De landmeter: 'Man, ga toch op zij, ik ben geen fotograaf.' Let ook op de knotwilg.... 'www. delpher.nl) Fotoarchief Axipress in Nieuw Land Nieuw Land ontving op 10 april jl. het foto archief van Axipress. Dit fotoarchief bevat zo'n 3 miljoen journalistieke foto's, waarin de wording van Flevoland in al zijn facetten dui delijk terug te vinden is. Sinds 2013 maakt Frans Loos, van Axipress, geen persfoto's meer, maar fotografeert hij alleen nog bedrijfs matig in opdracht. Daarom is het archief in 2013 afgesloten. Frans Loos is van mening dat je kennis moet delen en schenkt het archief daarom aan Nieuw Land. Via Nieuw Land blijven historische beelden 65

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2014 | | pagina 27