I 4^ f een Daviskwadrant (net als de Jacobsstaf een navigatie-instrument om de geografische breedtegraad te bepalen).' NB Hierbij wordt verwezen naar een publica tie van DHC-er De Hilster uit 2011. (www. cultureelerfgoed nl) 'Fascinatie voor landkaarten' 'Aan de basis van mijn huidige werk ligt een grote fascinatie voor land- en zeekaarten. Het gaat mij niet om de cartografie, maar om de symbolische verbeelding die eraan ten grond slag ligt.' Zo schrijft de kunstenares Mariken Oltheten uit Leiden over haar inspiratiebron op haar website. 'Fascinatie voor landkaarten' was voor een deel de titel van een bijdrage in de "Freed"-katern van de Leeuwarder Courant van vrijdag 7 februari 2014. Het handelde over een aankondiging van een expositie van haar in februari-maart te Altsjerk in galerie Bloem rijk Vertrouwen. Middels exposities, maar ook door raadpleging van haar site www.mariken- oltheten.nl, kan men kennis maken met haar werk. (Henk Holsbrink) 'Kaartwerkvan Mariken Oltheten (www.gbv-artgallery.nl) Schietloodafwijkingen in musea '350 herabhangende Senkblei-Stiicke sind kurz vor dem Fufiboden aus dein Lot geraten, die Gesetze der Schwerkraft sind hier aufgeho- ben.Zo omschreef de Köliüsche Rundschau de aparte kijk op het begrip schietloodafwij king van Tatiana Trouvé (1968) in haar exposi tie in het Kunstmuseum in Bonn (D) tot 4 mei 2014. In eerdere en latere Europese exposities benut(te) ze de schietloden en de verborgen vloermagneten ook. Tot 7 september 2014 weer in het Museion in Bolzano (I). (Hansv.d. Linde) Artistieke schietloodafwijkingen van Tatiana Trouvé (www.perrotin.com) Wild A8 stereoplotter bij ITC te Delft De beeldbank van de TU Delft bevat foto's van een 'Fotogrammatrisch uitwerkings apparaat' uit 1960, gemaakt door haar Foto- Wild A8 stereoplotter, gezien het plafond bij het ITC te Delft, 1960 (www.repositoty.tudelft.nl) 68 H

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2014 | | pagina 30