De chronometer is tussen 1905 en 1907 uitge breid getest in opdracht van de Rijkscommis sie. De Nardin 212 berust nu in het depot van de TU Delft. (Joop Gravesteijn Www.koffietijd.nliuitzendingen/aflevermg-169) Ookgeo-historie in RWS-kubussen? 'In samenwerking met RWS bedachten we een serie meubels voor de entrees in de elf hoofd vestigingen (Rijkswaterstaat heeft honderden locaties als je alle sluizen, bruggen en pomp stations mee telt). De meubels zijn zo bedacht dat iemand die de de vestiging bezoekt in een paar minuten iets kan lezen en leren over Rijkswaterstaat, haar geschiedenis en de vesti ging die hij bezoekt in het bijzonder. Dit doen we door informatie aan te bieden via beeld en tekst, er draait een historische film en we bie den de meest actuele informatie in de vorm van een touchscreen applicatie, i.s.m We/Pro- vide. Moetwil van Dijk en Keijsers Lundi- fornf. (www.pronkstudio.nl) NB In Westraven in Utrecht is het eerste kubusobject gerealiseerd met een als 'Kadas trale kaart' omschreven fragment van de Topografische kaart van 1948. Kaartenexpo Haarlemmermeer voorbij... Van 15 februari t/m 25 mei organiseerde Mu seum De Cruquius de tentoonstelling 'Haar lemmermeer in kaart' met historische kaarten uit de collectie van Hoogheemraadschap Rijn land. 'Landmeters, particulier of in dienst van Rijnland, maakten vaak prachtige met de hand getekende kaarten als ondersteuning bij cor respondentie, rapportages en plannen voor de droogmaking', aldus de aankondiging. www.museumdecruquius.nl Na 'Van der Linde, 1973' In de publicatiereeks Kilacadmon Papers ver scheen al in 2012 als deel 5 van Frits Irrgang 'Officieren zetten Nederland op de kaart', 80 pag., 7,50. Informatie: hv.kma@mindef.nl. Een bespreking staat in Caert-Thresoor 2014-1. 'Kanalenkoning' en kaarten CODA Apeldoorn organiseert tot 13 juli een tentoonstelling over de geschiedenis van het Apeldoorns Kanaal en over Willem I, de 'Kanalenkoning'. Het Gelders Archief leverde ingekleurde kaarten van ontwerpen van het kanaal uit het archief van Rijkswaterstaat voor de expositie. (wwW.coda-apeldoorn.nl) I:!'': Fragment RWS-kubusobject in Westraven (www.protikstudio.nl) 73

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2014 | | pagina 35