VEREENIGING VAN LANDMETERS VAN HET KADASTER. RECHTSZAKEN Landmeter diende valse he declaraties in. Fr, A. J. M. v. F. te Zeist was vroeger bij den Rijkswaterstaat in dienst als landmeter en had als zoodanig valsche declaraties in gediend. De rechtbank te Utrecht veroor deelde hem wegens valschheid in geschrifte tot een maand gevangenisstraf, van welk vonnis verdachte thans in hooger beroep te recht stond bij het Haagsehe Hof. Verdach te had in October 1940 een declaratie inge diend ten bedrage van 125 en f 131.75 voor reis- en verblijfkosten, doch later was ge bleken dat hij ook had gedeclareerd voor dagen, waarop hij in het geheel niet op het Werk was verschenen. Hij zei, dat zijn hop man van de N.S.B. hem had opgedragen er gens heen te gaan, zoodat hij niet naar zijn werk kort komen: Utrechtse Courant, 6 mei 1942 (www.delpher.nl) Een andere landmeter had tenminste een op roep voor de strijd aan liet Oostfront bekrast. Hij zei tegen de vrederechter enkele malen in Rusland te zijn geweest, de winter daar te heb ben meegemaakt en volgens hem zouden de Hollandse jongens daar niet tegen kunnen, vandaar. Erger was dat hij een mes trok naar een kritisch toeschouwer en die verwondde. Het dagblad De Tijd van 1 februari 1942 geeft meer van deze landmeter J.J.J. Een foute land meter van Rijkswaterstaat uit Zeist diende de claraties in voor tijdstippen waarop hij niet werkte, maar in opdracht van zijn NSB-hop- man elders vertoefde. Hij haalde Utrechtse Courant van 6 mei 1942, zij het ook slechts met zijn initialen. Zij waren dus loosers! De pikorde van de media is dat die slechts initia len krijgen (J.J.J. en Fr.A.J.M. v. F.), drugs baronnen voornamen (Cees H.) en slechts top criminelen mogen hun hele naam houden (Willem Holleeder). Landmeter is natuurlijk niet het enige leuke zoekwoord, maar slechts als stimulans be doeld. Tot slot één voorbeeld van zoeken op 'Kadaster'. Leden van de Vereeniging van Landmeters van het Kadaster in Neder- landsch-Indië luisterden op liun ALV van 22 oktober 1941 naar een toespraak over 'Het Ned.-Indische Kadaster in de toekomst'. Je moet als spreker maar durven. (Adri den Boer) Het kadaster in de toekomst. JAARVERGADERING. I Het kadaster in de toekomst. De Indische Courant, 24 oktober 1941 (www.delpher.nl) Chinese film 'Trap Street' (BF-2014) 'Jonge landmeter krijgt mooie researcher in het vizier, maar ze verdwijnt opeens tijdens een schijnbaar succesvol afspraakje. Mysteri euze gebeurtenissen volgen elkaar snel op in dit beklemmende debuut over liefde, surveil lance en paranoia in hedendaags China. Een 'trap street' is een onbestaande straat die kaartenmakers bij wijze van copyright in hun creaties verwerken, om zich te beschermen tegen vervalsers. Li Quiming, de hoofdper soon uit Trap Street, krijgt met het tegenover gestelde te maken. Als de jonge, ietwat naïeve stagiair van een bedrijf dat digitale kaarten maakt op een dag een aantrekkelijke vrouw tegen het lijf loopt, kan hij haar later niet meer terugvinden. De straat waar hij haar ontmoette en waar ze volgens haar visitekaartje ook werkt, blijkt niet te bestaan. In gedragen tem po ontspint zich een thriller met Kafkaëske trekjes. Regisseur Vivian Qu levert subtiel commentaar op de Chinese staatscontrole via internet, telefoons en andere technologie - een hoogst actueel thema in tijden van NSA-afluis- terschandalen en WikiLeaks-onthullingen.' (www.filmfeStivalrotterdam.com) Trailer 'Trap Street' (WWw.filmfestiyalrotterdam.com) 108 De ochtendvergadering werd on- Woensdag 22 October hield de Verbroken door een voordracht van Vereeniging van Landmeters van het mr< C. G. van Huls, over „Het Kadaster in Ned.-Indië haar jaarver- Ned.-Indischt Kadaster in de toe-, gaderm^ trr HotelPreangër tëfk0ii,dt"-

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2014 | | pagina 22