Mittelfranken. Das hat die Bayerische Ver- messungsverwaltung berechnet. Der Punkt liegt etwas nördlich der Stadt auf einer Ac- kerflache. Die exakte Mitte des Regierungsbezirk liegt nördlich der Stadt auf einer Ackerflache. Der Mittelpunkt von Mittelfranken gesellt sich zu einer Reihe anderer bekannter Mittelpunkte, wie zum Beispiel dem Mittelpunkt der EU in Westerngrund (Landkreis Aschaffenburg), dern Mittelpunkt Deutschlands in Niederdorla (Thüringen) und dem Mittelpunkt Bayerns in Kipfenberg (Lkr. Eichstatt) sowie der Mittel punkt Frankens in Ochsenschenkel (Lkr. Er- langen-Höchstadt).' (www.br.de, 2juni 2014) Geometrie in Science Center NEMO in Amsterdam 'NEMO opent in september Wereld van vor meneen tentoonstelling over wiskunde en geometrie. Bij het publiek en in het onderwijs een bestaat een grote behoefte aan manieren om wiskunde op een leuke manier onder de aandacht te brengen. Het is bij uitstek een vak waar veel mensen en kinderen een 'fobie' voor hebben. Ook vraagt men zich vaak af wat de relevantie voor het dagelijks leven is. NEMO kan met een leuke en interactieve wiskunde/ geometrietentoonstelling een belangrijke rol spelen in het veranderen van het beeld van the West. She is the widow of a Union Pacific Land Surveyor. After her husband passes, she takes over his surveying responsibilities.' Lily Bell (vrouw van een Engelse landmeter die is vermoord door de indianen) wordt volgens re censenten prachtig gespeeld door Dominique McElligott. (Adri den Boer) Duitse geografische middelpunten 'In Heilsbronn (Lkr. Ansbach) liegt der geo grafische Mittelpunkt des Regierungsbezirks Grüfl Gott Hollandse cirkel met kijker van Jacob Hendrik Onderdewijngaati Canzhts, Delft, 1775-1825, inv.nr. V10077 Boerhaave komt in NEhïÖ-expo (www.museimiboerhaave.nl) Landmetersweduwe Lily Bell www.facebook.com/lLLandSurveyors bei der Bayerischen Vermessmgsveiwaltung Banner van de middelpimtbepalende dienst (www.vetmessung. bayern. de) 'The Fair-haired Maiden of the West (www.moviemeter.nl) 110

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2014 | | pagina 24