s Voorbeeld van Facebook? Wie op Facebook zoekt naar Hollandse cirkel krijgt nog slechts Hollandse kriel (met kippen- man Klaas van der Hoek). De Illinois Profes sional Land Surveyors Association (chartered 1928) is ter zake actiever en zette bijgaande foto op 26 juli 2013 al op Facebook met de vragen: 'What do you think? Are these guvs dressed appropriately for survey?' Ter lering: men kreeg 6 readies van anderen en na 27 juli 2013 niet één meer. Dat aantal is door te geven en de enige met twee 'Vind ik leuk's was Dale Woolard. Terecht, lijkt me. Surveyor Seven love the dog Surveyor Seven Looks like the only one without a moustache or a beard is the one too young to shave Illinois Professional Land Surveyors Association Mustaches must have been very fashionable. Surveyor Seven they still are speaking for myself Denise Rolando Probably have their work clothes in the saddle bags, ready for a quick change when duty calls! Dale Woolard Must be the engineers in the office posing with survey equipment while the real survey crew is out in the field. Marc Anderson .wondering what hap pened to all their equipment! (Adri den Boer - www.facebook.com/ILLandSurveyors) 'Historische Atlas van Schiedam' Dat was deze zomer de titel van een gratis expositie in een zijbeuk van de ook letterlijk Grote of Sint Janskerk daar. Hij was het resul taat van een samenwerking tussen het Stedelijk Museum Schiedam, het Gemeentearchief Schiedam en de Grote of Sint Janskerk. Aan de hand van tekeningen, foto's en schilderijen, maar vooral van lokale en regionale historische kaarten ontvouwde zich de geschiedenis van de stad. (Uiteraard hing er wel een kopie van de in opdracht van de landsregering gemaakte stads- kaart van Jacob van Deventer van 1560, maar de nationale kaartseries van na de Franse tijd waren niet nodig.) Er waren zelfs twee kaarten niet alleen op papier gedrukt, maar ook op de originele koperplaat tentoongesteld. De gravure van één blad van de stad uit 1598 was van Jacques de Gheyn. De kaart van de in 1745 ge admitteerde landmeter (en stadsarchitect) Rut- ger van Bol-es van 'Schiedam en omleggende heerlijkheden' werd gemeten in 1770. Naast zijn gedrukte samengestelde wandkaart (ca. 1:2.500) hing één van de zes benodigde koper platen. Amsterdammer N. van der Meer gra veerde ze. Van later zijn vermeldenswaard twee kleurenlitho's met stadsplattegronden. Die van 'J.K. Dominions opzichter bij de Gemeentewer ken' (1:5.000) werd in 1900 uitgegeven door de vereniging met de aansporende naam Schiedam Vooruit. De herziene kaart 1:5.000 door G. van Marion, leraar ambachtsschool, en A. Geurt- sen, opzichter van Gemeentewerken Schiedam, is van rond 1933. Deze werd uitgegeven door Henri Rebers: 'alleen Hoogstraat 146 Schie- 113 Breithaupt in Iran (www.blickpiinkt-wirtschaft.de) Landmeters op Facebook (www.facebook.com/ILLandSurveyors)

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2014 | | pagina 27