Varia: Antwerpse landmeters 'Welkom op de site van de KMLPA. De Ko ninklijke Maatschappij van Landmeters der Provincie Antwerpen (KMLPA) is een be roepsvereniging van landmeters-experten. Sinds haar ontstaan zet deze vereniging zich in voor de opleiding en vervolmaking van de landmeters-experten. Zij was ondermeer mee de drijvende kracht achter de hervorming van de studies. Verder zet zij zich in voor de per manente vorming van haar leden, waarbij col legialiteit hoog in het vaandel staat. Op natio naal niveau is de vereniging aangesloten bij de Belgische Unie van Landmeters-Experten (BUL), die op haarbeurt weer de Belgische landmeters-experten Europees en internatio naal vertegenwoordigt. Sinds 2010 is er een overkoepelende vereniging gecreëerd tussen de Belgische Unie van Landmeters-Experten (BUL), de Nationale Vereniging van Landme ters-Experten (NVLE) en onafhankelijke landmeters-experten. Deze koepel kreeg de naam van Belgische Orde van Landmeters- experten vzw (BOLE vzw).' r-jj Ook vignet kan duurzaam zijn. (www.landmeter-antwerpen.be) Elke vereniging vindt haar bestaansrecht in haar statuten en in de werking van haar be stuursleden en haar leden. Zonder hen is er geen vereniging. De KMLPA werd oorspron kelijk opgericht te Antwerpen in 1889 als be roepsvereniging van landmeters. De laatste statutenwijziging werd goedgekeurd in alge mene vergadering van 20 april 1925. Hier vindt u de laatste statuten die nog steeds gel den.' (www.landmeter-antwerpen.be) „Belgische Maatschappij van Landmeters" BEROEPSVEREENIGING- Benaming, zetel eii doel der Vereeniging. Eerste pagina statuten en ook de komst van de term 'expertenleidde niet tot aanpassing. (www.landmeter-antwerpen.be) 120 Afdeel! ng Antwerpen Gesticht te Antwerpen in 1889 STANDREGELEN. HOOFDSTUK EEN. Artikel één. Er wordt een Beroepsvereeniging gesticht onder den naam;van «Belgische Maatschappij van Landmeters» Afdeeling Antwerpen. Zij heeft haren zetel te Antwerpen. Hare omschrijving strekt zich uit over de gemeenten der Provincie Antwerpen. Art. 2. De Vereeniging heeft ten doel, de studie, de verdediging en de uitbreiding der beroepsbelangen harer leden. Om dit doel te bereiken 1° De studie van alle vra gen betrekking hebbende op de uitoefening van het ambt van landmeter. 2* Het persoonlijk initiatief harer leden aan te moe digen door alle mogelijke middelen, bijzonder door prijs kampen, voordrachten en studieavonden, enz. 3° Advies uit te brengen op alle vraagstukken aan gaande de beroepspraktijk, technische wetenschap, wet geving en rechtspraak. 4° Om desgevallige geschillen tusschen ambtgenoten bij scheidsgerecht te slechten. 5° Het uitgeven van een bulletijn en andere schriften over beroepsbelangen. De Vereeniging zal bovendien alle maatregelen nemen tot het inrichten, buiten haar midden, van onderlinge en samenwerkende maatschappijen strekkende tot het verbeteren van den zedelijken en stoffelijken toestand der leden. De Vereeniging zal voor hare leden een bureel van kostelooze raadplegingen oprichten.

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2014 | | pagina 34