2014-2 (Boekpresentatie en Voor u gelezen) Op het presentatieverslag en de bespreking van de Schermerhornbiografie van Herman Langeveld door Herman Quee heb ik geen directe reactie. Ze zijn wel aanleiding om iets door te geven wat ik verzuimde om aan Lan geveld te melden! Als redacteur van het MU-hlacI plaatste ik achterop nummer 1981-6 en dus bij het 50-jarig jubileum van de Rijkswaterstaats dienst iets uit het schrift 'Photogrammetrie Aantekeningen Bedrijfsleiding'. Hoewel het cahier voor het vooroorlogse kabinet van Schermerhorn in 1938 werd aangelegd was er dus nog geen sprake van 'dienstleiding'. (Het schrift werd anno 1981 nog bewaard op een afdeling Technische Documentatie! Zou het nu nog ergens zijn?) Op de vraag welke van twee klussen het eerste moest was het managersantwoord van Schermerhorn 'door elkaar heen De originele teksten van vrijdag 11 en zater dag 19 november 1938: 'Professor Schermerhorn wordt beleefd ver zocht ter linkerzijde van de aantekeeningen de eventueele afdoening of opmerkingen te stellen. Het ligt in de bedoeling dit cahier regelmatig bij te houden en tenminste één maal per week in het kabinet te deponeeren. Delft, 11 November 1938 J. Lunenburg 11/11 '38 Door prof Schermerhorn te bepalen urgentieprogramma: Eemnes Maasverbetering - Loosdrecht Na a.s. Dinsdag 11/11 '38 Maas en Eemnes door elkaar heen. IIS 19/11 Adri den Boer 2014-2 Reactie dr.ir. R. Nicolai op Middeleeuwse zeekaarten in 2014-1) InNicolais reactie op mijn "Middeleeuwse zeekaarten" negeert hij de grote lijnen van de Middeleeuwse wetenschapsgeschiedenis. Zie hiervoor Der neite Pauly Enzyklopadie der Antike. Vooral aanbevolen deel 8, hoofdstuk Astronomie, p. 126-138. Met een handvol punten probeert Nicolai de Middeleeuwen even snel naar zijn hand (de platte aarde) te zetten. Voor de zuiverheid van de discussie had Nicolai eerst eens mijn 21 noten kunnen lezen en kunnen vertellen met welke van mijn 14 conclusies hij het niet eens is. Ik noem enkele niet te ontwijken bronnen: 44 jaargangen van het internationale vakblad Journal for the history of astronomy en het hedendaagse standaardwerk over de onder- 122 —Z)002 20$^$C-4e fyS)f/fi r 21 f

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2014 | | pagina 36