NA P-penning te koop: nooit uitgepakt 'Beschrijving: Eric Claus (1936). Aandenken opening van het nationaal monument voor het N.A.P. Brons, 0 82 mm. Opening van het nationaal monument N.A.P. in Amsterdam. Gedenkpenning welke in beperkte oplage is aangeboden aan medewerkers bij de bouw van het NAP-projekt door TBS Soest (monogram in de putdeksel). In originele verpakking.' (tv w w. m ark tplaats, nl) NAP-penning in originele verpakking (wWM.marktplaats.nl) Als Nederland overstroomt blijft laagste punt droog' 'Wanneer Nederland te maken krijgt met grootschalige overstromingen kun je het beste naar de Utrechtse Heuvelrug, Brabant of... het laagste punt van het land in Nieuwerkerk aan den IJssel. Nederlanders moeten zich meer bewust worden van het feit dat het grootste deel van het land onder de zeespiegel ligt. Daarom heeft minister Schultz van Infra structuur en Milieu een nieuwe App en web site laten maken. Op postcodeniveau kunnen inwoners zien hoe hoog het water komt wan neer Nederland te maken krijgt met grote overstromingen. Op de kaart is te zien dat bijna heel west Nederland onder water komt te staan op het moment van een grote dijkbraak. Wanneer echter de postcode 2914LM, van het laagste punt van Nederland op 6,76 meter onder NAP, wordt ingevuld blijkt dat er geen sprake is van een overstroming.' www.overstroomik.nl en www. omroepzuidplas. nl) Schotanusatlas in kleur? In 1718 werd door Francois Halma de ver beterde tweede druk uitgegeven van de zoge naamde Schotanusatlas van Friesland. In 1970 werd onder auspiciën van de Fryske Akademy de derde druk uitgebracht door de Tille in Frontispice Schotanusatlas dooröerbrandus van der Haven en Jacob Folkema (www.asiamaior.nl) Detail van frontispice (boekillustratie op de tweede pagina, tegenover die met de titel) 150

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2014 | | pagina 24