Van de redactie Inhoud Vreugde is er bij de redactie sinds de kennisname van de GIN-plannen uit hun ALV van april 2014. Men wil ook opname van het Kartografisch Tijd schrift in de DHC-databank. Het in het verslag concreet genoemde 'informeren naar digitaliseren bij Picturae' hoeft niet eens: Google deed dit al met de KT-exemplaren uit de bibliotheek van de Universiteit van Michigan. Zie de webstektip. Die tijdschriften zijn daar nu echter nog niet vrij toe gankelijk via internet omdat.rechtsopvolger GIN daarvoor nog geen toestemming gaf. Na vrijgeven van de KT's (en ook de NVK-Publicatiereeks!om ze als PDF te downloaden kunnen zij worden over geheveld en bij de andere tijdschriften bij Picturae in Heiloo worden opgeslagen. Dit bedrijf (2000) is voor erfgoed vooraanstaand in Europa. Picturae werkt onder andere voor Nationaal Archief, Natu- ralis, Nederlands Instituut voor Beeld en Geluid, Stadsarchief Amsterdam, Bibliothèque Nationale et Universitaire Strasbourg, de National Library of Scotland en De Hollandse Cirkel. Van DHC wor den begin 2015 de ontbrekende laatste nummers toegevoegd en we nemen aan dat dit ook zal gel den voor Geo-Info vanaf eind 2013. Zie voor het onderwerp 'tijdschriften op internet' in brédere zin ook het kader van Caert-Thresoor 2014-3. Zelf zijn we in de analoge versie met ingang van het vorige nummer ter wille van de fotokwaliteit binnenin overgegaan op minder absorberend papier (115 grams houtvrij halfmat me, het kaft bleef 250 grams biotop naturel). Gehandhaafd wordt echter de offsetdruk, een scheikundig proces met een levensduur van vele honderden jaren. Bij het alternatief van printen ligt de toner, gefixeerd door warmte, óp de pagina. Door het opnieuw toevoegen van warmte is dit proces omkeerbaar en de levensduur korter. Tot slot: met ingang van 2015 wordt Nicolas de Hilster redacteur in plaats van Henk Holsbrink, we komen er nog op terug! De kopij datum voor het volgende nummer is 1 februari 2015. Webstektip: Kijk en zoek ook voor geodesie op: http://mirlynJib.timich.edu/Record/00415939Al Verslag Donateursdag 2014 130 Klaasse 50 jaar bij Kadaster 133 Atlas der Stadslanden van Groningen (2) 136 Indisch landmeten van Hoedt 142 Adri den Boer Historisch nieuws 145 Varia: meridiaan van Ootmarsum 158 Varia: USA-beelden van surveyors 161 Varia: zicht op de brug 164 Varia: Von Soldner handhaaft dienstnaam 166 Reacties 168 Voor u gelezen 169 Adri den Boer Column: landmeten leuker maken 176 Adri den Boer Adri den Boer Adri den Boer Henk Holsbrink Poster (M'ww.keepcalm-o-matie. co. uk) 129

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2014 | | pagina 3