Commandowisgeling Dienst der Hydrografie' Onder aanwezigheid van de commandant zee- strijdkrachten vice-admiraal Borsboom, en met prachtig zonnig weer droeg op vrijdag 12 september 2014 Kapitein ter zee N.P. (Peter) Kortenoeven zijn functie van Chef der Hydro grafie over aan kapitein ter zee M.C. J. van der Donck. Ter gelegenheid van deze overdracht lagen de beide opnemingsvaartuigen Snellius en Luymes aan steiger 21 van de Marinehaven in Den Helder. Na een ontvangst op de Snel lius, en de traditionele nasi goreng, werd op de kade naast het schip in een carré gevormd door een daarvoor gebouwde tribune, het spreekgestoelte en de bemanningen van de Snellius, de Luymes en het personeel van de Hydrografische Dienst in Scheveningen. Met veel ceremonieel en muziek werd daar het commando overgedragen, met speeches van de commandant van de zeestrijdkrachten en de scheidende en komende chef der hydro grafie. Kortenoeven nam afscheid na een dienstverband bij de Koninklijke Marine van 38 jaar, in aanwezigheid van vertegenwoordi gers van de hydrografische diensten van an dere Noordzeestaten, waarmee hij gedurende zijn loopbaan veel had samengewerkt; hij is ook geruime tijd in Groot-Brittannië bij de Admiralty gedetacheerd geweest. Kortenoeven is nog voorzitter van het International Centre for Electronic Navigational Charts (ENC). Uit de database van deze ENC wordt de interna tionale electronische zeekaart samengesteld. Voor de overdrachtsceremonie was de slag- gaard (een peilstok in de kleuren zwart, rood, blauw en wit met een schaalverdeling) die de laatste bemanning van het vorige opnemings vaartuig, de Buyskes, geschonken had aan de Snellius bij gelegenheid van haar indienst- stelling in 2003, tegen het spreekgestoelte aangezet, en symboliseerde een brandende hydrografische lantaarn het licht dat de 172 1 De Dienst der Hydrografie is deelnemer en één van de oprichters van de stichting De Hollandse Cirkel.

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2014 | | pagina 46