Verslag Donateursdag 2014 Acfri den Boer Donderdag 6 november 2014 woonden 50 be gunstigers de 16e Donateursdag van de stich ting DHC bij. De locatie was liet Maritiem Museum in Rotterdam met voor het stichtings eigen gedeelte de Zadkinezaal daarin, ver noemd naar de maker van het standbeeld van de verwoeste stad op het naastgelegen Plein 1940. Jaarverslag en jaarplan Stichtingsvoorzitter Martien Molenaar had na een welkomstwoord een jaaroverzicht met nog steeds 'groei' bij de persoonsdonateurs: 160 tegenover 159 in 2013: 'Lijkt stabiel, maar daar was meer toeloop voor nodig': aan het slot van dit agendapunt werden ook in stilte vier over ledenen herdacht. Alle gememoreerde wapen feiten kwamen al eerder in dit blad aan de orde. Nieuws was wel dat de bestuurszetel vanuit Rijkswaterstaat vacant is na vertrek van Rogier Broekman, sinds september werkzaam bij de Hydrografische Dienst. Voor vijf van de twaalf werkgroepen werd om vrijwilligers ge vraagd: tijdschriftredactie, website, IGIE, Onderwijs i.o. en Documentaire collectie Delft. (De laatste zit ook om nieuwe huisves ting daar verlegen.) Het werkplan had naast aandacht voor open informatievoorziening ook het stimuleren van organisaties bij het be schrijven van hun ontstaansgeschiedenis. Gehoopt werd dat emeritus-hoogleraar Theo Bogaerts het derde deel in de publicatiereeks Geodetisch-Historische Monografieën zou kunnen voltooien; een deel dat aangekondigd is sinds de Donateursdag 2011. Joop Grave- steijn werd terecht gehuldigd als Delftse super- vrijwilliger met woorden en een geschenkbon. Voordracht Beeldmateriaal Henk Leenders en Wisse van de Guchte ver zorgden een voordracht vanuit de commissie Beeldmateriaal (2002). Beeldsoorten, beeld dragers, digitalisering, categorisering, meta data, opslag, boomstructuur, 'Custom Field' en de 'twijfel- of prullenbakmap', ze kwamen bij Van de Guchte allemaal aan de orde. (Die digitale prullenbak met wat men wel noemt 'barfoto's' van zomerkampen en dergelijke wordt trouwens nimmer geleegd!) Afgaand op uitblijven van vragen begreep men ook de be standsidentificatie van tien posities met hoofd en subthema. film-/fotocode, serie- en foto nummer, bijvoorbeeld 0101Fo0204. Er zijn zes hoofdthema's en per hoofdthema vier tot zes subthema's, zie de site! Leenders memoreerde dat die eigen aparte website www.beeldbank- 'Joop heeft jarenlang, al sinds de verhuizing uit gebouw Thijsseweg in 2003, gezorgd dat bestuur en andere betrokke nen binnen DHC tijdig ingeseind werden inzake gebeurtenis sen (verdere verhuizingen, beleid TU Treasury, het wel en wee van de Strasser Rhodeklokken) en 'rampen' (het ver dwijnen van een deel van het Schermerhorn-meubilair, over stroming van depotruimtes). Vooral heeft hij. sinds 2008,, altijd klaargestaan voor het inrichten van de documenten collectie over de faculteit en de opleiding Geodesie: handen uit de mouwen bij slechte werkomstandigheden. Ook buiten DHC heeft hij voortdurend een grote inbreng in het bekend maken van het geodetisch erfgoed in Delft, onder meer bij tentoonstellingen, op Open Monumentendagen, en nu weer in liet Vening Meineszproject van de TU Delft'. 130

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2014 | | pagina 4