aan het nadenken was hoe het goed georgani seerd moest worden. Dr.mr. Barbra Janssen sprak over: '50 jaar: verzamelen of bijeen brengen?' Naast items als 'kennis=macht' en een lange adem behandelde ze ook de geliefde term des Kadasters' van de jubilaris. ('Het maakt niet uit wat je zegt of schrijft, als het maar des Kadasters is.') In 2009 werd Klaasse van beleidsmedewerker conservator, vroeg slechts vrienden voor zijn museum, maar zij werd toch als vriendin aanvaard! 'Alles watje in het hlmpje ziet staat al in het museum' was trouwens bij een van de flitsende beeldpresen taties een opmerking van Salzmann. Dick de Groot had een toespraak met als titel 'Van bewaarder naar conservator'. Hij her innerde toch aan selectieve archiefvernietiging door Klaasse in Amsterdam en had mooie verhalen over interne kadasterzaken en de re latie met notarissen. Oud-kadasterbestuurder Godfried Barnasconi, sinds 1 september be stuursvoorzitter van het Goudse Groene Hart ziekenhuis, hield ook een toespraak. Hij memoreerde de start van het Kadastermuseum dankzij de sluiting van tien kadastervestigin gen. ('Zacharias zei dat er dan te veel werd meegenomen of de vuilnisbak inging.') Vol gens hem heeft het museum een allure als je maar bij weinig Kadasters in Europa ziet, en dat bleek uit studietours. Dat er zoveel werd bereikt kwam omdat Klaasse liever achteraf om vergeving dan vooraf om toestemming vroeg, zo wist Barnasconi uit ervaring. Slot De geplande lezing van mr. Martin Berendse>. voormalig algemeen rijksarchivaris, getiteld 'De toekomst van ons papier', was afgezegd. Volgens Klaasse was dat voor die toekomst een helderder signaal dan een lezing. Vóór de jubilaris in drie woorden af wilde sluiten - 'Soli Deo Gloria- had hij nog statements als: 'Als je nog een beetje resultaat van je beleids werk wilt zien is 50 jaar eerder een minimum dan een maximum!' Het was een middag met 'Lofzangen óp Zacharias' en zowel sprekers als hijzelf hoop ten op minstens nog een 55-jarig jubileum! Miiseumvrienditi dr.mr. Barbra Janssen: 'Als het maar des Kadasters is' Zacharias Klaasse: 'Soli Deo Gloria 134

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2014 | | pagina 8