genen Jahren seit seiner Exneritierung erarbei- tet hat, vornehm zurückhaltend umschriebenen als „biographische Miniaturen" (www.vermessungsgeschichte.de, bericht 541, 26-11-2014) Vacature bijzonder hoogleraar aan Universiteit van Amsterdam 'De bijzondere leerstoel Historische Cartogra fie is in 2014 ingesteld in de Faculteit der Geesteswetenschappen vanwege de Stichting Cartographiae Historicae Cathedra. De stichting heeft ten doel het instellen en in stand houden van een leerstoel bij voorkeur aan een universi teit in Nederland op het gebied van de histori sche cartografie en de geschiedenis van de cartografie in de meest uitgebreide zin en met alles wat daarmee verband houdt of daartoe bevorderlijk kan zijn, zowel op het gebied van onderwijs als op het gebied van het stimuleren van onderzoek en het publiceren daarvan.' (www.academictransfer.com, november 2014) NB De stichting anno 2005 was eerder aan de orde in de column 'Sexy leerstoel?' van Adri den Boer in DHC 2007-2 en was toen nog voor een leerstoel aan specifiek de Universiteit Utrecht. Foto's van over de stadsgrens 'Beschrijving Zeeland, landmeter bij Delta werken aan Haringvliet', Aldus de beschrijving van een zwart-witfoto van Henk Nieuwenhuijs in het Stadsarchief Amsterdam. Bij de beeld informatie over 'Waar' wordt de provinciefout herhaald: 'Zeeland, Haringvliet'. Hetzelfde archief bevat meer foto's van Amsterdamse fotografen van over de gemeentegrens, bijvoor beeld: 'Landmeter in de haven van Rotterdam met de scheepswerf van Verolme op de achter grond' van Arjé Plas. Er is er ook nog een van Cor van Weele met 'Landmeters jaren vijftig", zonder locatie, maar met als sfeer 'agrarisch'. www. stadsarch ief. arn sterdamn I) NB Welke DHC-lezer weet welke landmeter die van de Haringvliet is en wat hij evt. daarna ging doen? NRC Handelsblad in de fout 'Nee, voor zover ik weet niet. Onze autootjes worden steeds kleiner, goedkoper en daar passen geen hele gedichten of zelfs dichtregels op.' Dat antwoordde Louis Smit op Oudejaars dag over de vraag of de profetie van NRC Handelsblad van 2 december 2013 was uitge komen: 'Sinds 1988 worden Rotterdamse vuilniswagens opgesierd met dichtregels. Volgend jaar worden ook andere voertuigen van Stadsbeheer Rotterdam auto's van land meters, stadswachten en wijkonderhouds- ploegen - versierd met dichtregels.' (Adri den Boer) €310 vóórhaart van niet-geadmitteerde landmeter 'Kopergravure van het Dijkgraafschap Drech- terland op 4 grote bladen, naar een tekening van en in koper gebracht door Govert Oost- woudt. Links onder: allegorisch cartouche met opdracht. Op 30 mei 1775 besloot het Col lege van Dijkgraven en Hoogheemraden van Drechterland om deze overzichtskaart te laten vervaardigen. Met uitzondering van nieuwe opmetingen van de zeedijk ging aan deze uit gave geen veldwerk vooraf.' Daarmee werd de internetveiling aangekondigd en het lijkt dat het een update is van een kaart van 1723!. 'Aan de Wel Edele Gestrenge He eren de Heeren Dykgraven mitsgaders aan de Heeren Heem- raaden en Secretaris van Dregterlandt Word deze Kaart Eerbiedig opgedraagen door de Kinderen van Govert Oostwoudt in zijn Leven Mathematicus tot Hem A0 1723', aldus immers 22 Landmeter bij Deltawerken aan Haringvliet www. maibeeldbank. nl)

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2015 | | pagina 24