/aria: 'rinsenstad Delft Op inspectie bij de Luchtafweer. Z. K. H. Prins Bernhard heeft hedenochtend namens de Koningin een bezoek van ruim een uur ge bracht aan de alhier gevestigde onderdeden van de vrijwillige landstormkorpsen Lucht wachtdienst en Luchtafweerdienst. Vervol gens werd 'n bezoek gebracht aan den luchtaf- weerpost in den toren van het Gebouw voor Geodesie, waarna ten kantore van de Lijm- en Gelatinefabriek de koffie werd gebruikt. (Delftsche Courant19 januari 1940) maar zo is wel compact weergegeven waar de dienst voor werd opgericht, red. DHC) en is het zalen- en hoteldeel in gebruik geweest als het Delft International Student Hotel (DISH). In 2004 is het gebouw overgegaan in handen van Stichting DUWO in het kader van het realise ren van een studenten-campus in het TU- Noord gebied. De plannen zijn om op de plaats van het gesloopte gebouw (2010) een Interna tional Student House te realiseren, een combi natie van studentenhuisvesting en voorzienin gen voor internationale studenten, bron: DUWO Delft. De promotie van Prins Bernhard tot doctor in de technische wetenschap pen honoris causa aan de Techni sche Hogeschool te Delft zal ge schieden op Vrijdag 16 November. (O.a. De Tijd, 3 september 1951) Prins Bernhard (links) opent het opleidingscentrum voor Luchtkarte- ring aan de Kanaalweg 3. Rechts prof. dr. ir. W. Schermerhorn. Het gebouw is in de periode 1954-56 gebouwd als Cartografisch Instituut, ontworpen door H. Postel. Het ge bouw was in gebruik als Internatio nal Training Center for Aerial Sur vey (ITC), een opleidingscentrum voor luchtkartering. Het onderste deel van het gebouw bevatte vooral leslokalen, daarboven waren hotelkamers voor cursisten die uit de hele wereld naar Delft kwamen om luchtkarte ring te leren, en helemaal boven bevond zich een dakappartement. Professor Willem Scher merhorn heeft in de periode 1956-1962 ge woond in dat dakappartement. Hij was een van de grondleggers van de luchtkartering of foto- grammetrie in Nederland, was de eerste minis ter president na de 2e wereldoorlog, en van 1951-1969 directeur van het ITC. In latere peri ode is het gebouw gebruikt door de dienst Fo- togrammetrie van Rijkswaterstaat (m.z. de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat, tekst achterzijde foto: Donderdagmiddag open de Z.K.H. Prins Bernhard in Delft het oplei dingscentrum voor Luchtkartering. Voor de opening werd Z.K.H. rondgeleid door prof. dr. ir. W. Schermerhorn. [Hier]: bij een van de karteringsapparaten. (ANEFO-foto van 8 no vember 1956) www.virtueeldelftslexiconn I) PS In de rubriek Reacties van het volgende nummer verwachten we de namen van de man nen in de witte jassen, die minstens letterlijk achter prins Bernhard stonden (redactie DHC). 39

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2015 | | pagina 41