Nicolas de Hilster: redacteur met verzamelingen Adri den Boer Hydrograaf Nicolas de Hilster (1965) is de nieuwe redacteur van dit tijdschrift en een na dere introductie waard. Hij was mogelijk al de DHC-bedrijfsdonateur met de mooiste Neder landse verzameling vakboeken en instrumen ten en zo niet, dan bereikt hij die status wel. In december 2012 werd de voorpagina van dit tijdschrift al gehaald met de overdracht van de laatste Minilir. Aan zijn huis in Castricum valt buiten reeds een forse gevelsteen met een nauwkeurige zelfontworpen zonnewijzer op. 'Horas non numero nisi serenas' luidt het op schrift tussen zeepaardje en jacobsstaf. Hij telt dus slechts de zonnige uren (en het was bij het bezoek bewolkt. hydrografische en landmeetkundige vakgebie den. Met terrestrische echte 3D-fotogramme- trie, tachymetrie, eigen software en 50 schepen per jaar is Starmountain ('geen ISO, maar kwaliteit') een van de grootste op dit gebied in Nederland. Sinds elf jaar werkt De Hilster - ooit begonnen bij Osiris en na zeven jaar over gestapt naar de Meetkundige Dienst van de Rijkswaterstaat - intussen weer voor Rijkswa terstaat en voor veel van haar aannemers. (Naast al die schepen betrof dat ook de fotoge nieke Water En Strand Profiler, de 'WESP van 16 meter hoog', het voertuig van Rijkswater staat voor het uitvoeren van metingen in de brandingszone.) Daarnaast geeft Nicolas de Hilster ook hydrografische en landmeetkun dige praktijklessen op het Maritiem Instituut Willem Barentsz op Terschelling en cursussen in het bedrijfsleven. Aangezien dit alles niet het hoofdonderwerp van deze bijdrage is zij graag verwezen naar www.starmountain.nl. Beroep en bedrijf Starmountain Survey Consultancy heet het bedrijf van De Hilster. Domeinnamen met die achternaam waren al weg en zodoende werden voor de bedrijfsnaam de lettergrepen van zijn naam omgedraaid en verengelst.Hoewel starmountain.com nog vrij is verraadt de keus voor starmountain.nl de trots op zijn Neder landse zaak, ook werkend over de grenzen. Het bedrijf is gespecialiseerd in scheepsgeometrie en het ontwerpen en implementeren van maat- gesneden meet- en monitoringssystemen in de 5 Bij eigen zonnewijzer (foto Adri den Boer Boeken- en instrumentenkast (foto Adri den Boer)

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2015 | | pagina 7