diversiteit: Mao Ivory, MIF038 surveyor group, 1630 g.', aldus tot voor kort hun eigen webstek.7 Ook taal geen probleem meer? http://istahowgeo. 3dn.ru/ en http://theodolite- club.com/ zijn voorbeelden van Russische web sites die dankzij de Google Chrome web brow ser ook voor Nederlanders uitstekend raadpleegbaar zijn. De eerste site is van de ver zamelaar Stanislaw Istahova uit Kostroma en de tweede van de theodolietclub uit Moskou. De sites staan bij de Instrument Links op http://www.dehilster.info/links.php. Dat www toenemend ook een verrijkende bron voor de bladinhoud is kan worden geïllustreerd met één willekeurige cartoon uit vele. noemde portals een breder inzicht geven in de HCGN (Historische Collectie Geodetisch Ne derland). Zelf bevat de DHC-inventarisatie en -site slechts objecten uit enkele kleinere musea. Zo zijn er daarin bijvoorbeeld prisma's uit het Kadastermuseum, het streekmuseum Volks sterrenwacht Burgum en het Continium Mu seum Kerkrade present, maar niet die uit het Fries Scheepvaartmuseum. E-bestellingen. In het vorige nummer kwam de impact van het internetaanbod van boeken en instrumenten al aan de orde in de bijdrage over verzamelaar De Hilster. Een selectie van Nederlandse objecten van Catawikiveilingen komt dankzij 'alerts' elk kwartaal voor in de rubriek Historisch nieuws. Twee willekeurige buitenlandse voor beelden van wat te bestellen is of was lijken illustratief. De Zwitser Albert Anker (1831 1910) schilderde in realistische stijl 'Der Geo- meter'. (Wie meer van de schilder wil weten 'kan op wiki kijken'.) Van bijgaand fraaie werk uit privébezit zijn wereldwijd gekleurde kunst drukken te koop.6 C.P. Ching Fine Oriental Art Limited werd in 1980 in Hong Kong opge richt. In 2002 .the Gallery was closed and Director Annie C.P. Ching and her family cho se to embark on a new venture in Shanghai, China.' De winkel werd getransformeerd in een e-gallery met daarop een meetploeg vol 68 'Der Geometer' van Albert Anker (www.kunstkopie.de) Ivoren meetploeg (www.cpching.com) 6 www.kunstkopie.de/cgi-bin/kuko en www.art-prints-on-demand.com/cgi-bin/apod 7 www.cpching.com

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2015 | | pagina 22