den bevatten. Websites zijn immers onderdeel van de werkprocessen van een organisatie.) Ook bij diensten op het vakgebied van DHC? Al is het sinds 2004 nog slechts om keurig naar www.geo-info.nl te linken, de uitgeklede private webstek www.geodesia.nl bestaat nog steeds! Wat www.minvenw.nl intussen geeft? 'Oeps! Internet Explorer kan geen verbinding maken met www.minvenw.nl' I bEEldbflnh" L --r 'Titel: Landmeetinstrument van Frederik Bosch Beschrijving: A) Koperen cirkel op B) houten statief, landmeetinstrument. Frederik Bosch (1775-1858), tekenmeester en landmeter te Deventer heeft waar schijnlijk van een dergelijk meetinstrument gebruik gemaakt. Hij tekende de eerste kadasterkaart van Deventer. Soort object: Hollandsche cirkel' (www.collectienederland.nl/dimcon/musea-deventer/ H1989-0100) 'Landmeters aan het werk' P00620 en P00621 Museum Boerhaave, 1725: 'Man landmeter liggend in de natuur' en '2 mannen, met waterpas aan het meten. Een waterpas was één van de instrumenten die landmeters gebruikten om een landschap goed in kaart te brengen. Het model dat op deze prent wordt gebruikt, is een waterpas naar het ontwerp van Christiaan Huygens.' (www.museumboerhaave. nl) Er is niet veel bekend over de beide prenten. Als ze al uit een boek komen, is dat gedaan voordat ze in Museum Boerhaave terecht zijn gekomen. Het onderschrift bij P00620 is: Manière de trouver les Eaux qui sont sous terre, en observant les vapeurs qui en sortent au lever du Soleil. Het onderschrift bij P00621 is: Manière de nivel- lerpour conduire les Eaux, ou on en a besoin. (Mara Scheelings, medewerker Kenniscentrum Museum Boerhaave 70 Sinds 2010: www.beeldbank-dhc.nl

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2015 | | pagina 24