Van de redactie Inhoud In de eerste plaats moeten we helaas verwijzen naar het In memoriam voor Henk Holsbrink op pagina 94. Geodesie heeft verder een rijke ge schiedenis. De rubriek Historisch nieuws geeft steeds voorbeelden van ook actuele interesse daarvoor. Toch vernamen we in april van Joop Gravesteijn dat een lid van de historische ver eniging Delfia Batavorum, Piet van der Eijk (een goede kennis van prof. Baarda), op 7 janu ari 2015 een bordje bij het graf van prof.dr. Charles M. Schols zag staan: het zou geruimd worden. Gelukkig is het bordje aan de Kanaal- weg weggehaald na zijn mail met: 'Dit mooie grafmonument is van een zeer bekende en be roemde wetenschapper van de Polytechnische School van Delft (de voorloper van de TU). De man die verantwoordelijk is voor de bouw van Geodesie, Kanaalweg 4. Ik mag aannemen dat als zich geen rechthebbende meldt het grafmo nument niet verwijderd wordt? Eigenlijk is in mijn ogen de TU rechthebbende en schatplich tig voor deze beroemde Delftenaar.' Zo gaat dat bijna mis, ook al is er sinds 1921 in je ge boorteplaats Maastricht een straat naar je ver noemd. Leerzaam? Wie schrijft er eens meer over dit graf? Van der Hoek was in het Snellius-lustrumboek van 1975 de laatste. Het graf, landmeetkundig gesproken georiën teerd op het geodesiegebouw, is nog steeds aanwezig', aldus p. 242. Was dit graf bijna eerder geruimd dan de on juiste volzin: 'There are no journals devoted solely to matters of interest in the history of surveying and measurement' op www.fig.net/ hsm/journals.htm? (Hij werd al geciteerd in DHC 2013-1 p. 28 onder het kopje 'Meer pr nodig?') Desondanks biedt deze kennelijk unieke redactie graag dit tweede nummer van deze jaargang aan. P.S. Intussen staan alle nummers t/m 2015-1 in de tijdschriftendatabank. Webstektip: www.fig.net/hsm Vier eeuwen Nederlandstalige landmeetkundige literatuur 50 25 jaar www en 20 jaar geo-acceptatie 65 Adri den Boer Historisch nieuws 72 Varia: '10 Gebote des Feldmessers' 84 Varia: VROM-koelwagons 85 Varia: Engelse diehards 85 Varia: kloosterzusters tegen landmeters 86 Varia: sextant in de kunst 88 Varia: Vlaamse maten 89 Reacties 90 Column: landmeters op ansichtkaarten 96 49 Nicolas de Hilster Adri den Boer r t Surveyor Geodetic Engineer Survey Theodolite Shiel - Women's Basic Tank Top $24.00 www.cafepress.com

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2015 | | pagina 3