rechthoekige spaarvelden tussen de vensters op de begane grond en de eerste verdieping zijn nog voorzien van siermetselwerk waarin zich centraal kleine terracotta ornamenten bevinden met naar de scheepvaart verwijzende afbeel dingen. Gezien alleen al koepel en observatie plateau zij ook déze zeevaartschool aanbevolen bij de DHC-werkgroep Onderwijs. (Adri den Boer) Landmeter oud ambacht? "Minister Jet Bussemaker (onderwijs) trekt structureel 75 miljoen euro uit om een aantal specifieke oude ambachten in ere te herstellen. Het gaat om beroepen als schoenmaker, piano technicus, worstenmaker, hoefsmid, landmeter en orthopedische techniek. Volgens de minis ter hebben jongeren die kiezen voor een oplei ding als specialistisch vakman daarmee goud in handen. Daarom moet er meer contact zijn tussen grote opleidingen en de ambachten." (www.dov.nl, 27februari 2015) "Met oud ambacht is een dikbelegde boterham te verdienen. Het zijn opleidingen als pianotechnicus, worstmaker, landmeter en orthopedische techniek, die vaak in een com binatie van werken en leren gevolgd worden. Omdat de opleidingen maar op één school of een handjevol scholen worden gegeven, zijn ze bijna onzichtbaar." (www.ad.nl, 27 februari 2015) Kadaster zonder landmeters? "Tegenwoordig gaan er voor het Kadaster geen landmeters meer de boer op: GPS en drones hebben hun vak overgenomen." (Chris Sprangers, Kadaster, in: Eigen Huis, mei 2015, p. 34) Dag van de Landmeter' beklonken Op maandag 16 maart organiseerde de CLGE in het Huis van de Landmeter te Brussel de jaarlijkse receptie ter ere van de Dag van de Landmeter. SAGEO presenteerde de ontwik kelingen in het EU Skillps Plus Project. De CLGE zal de resultaten van dit project ver spreiden onder de leden. (E-nieuwsbrief SAGEO 32, mei 2015) Astrolabium in pr 550ste sterfdag "Bis Ende Juli 2015 besteht am letzten Wochenende eines Monats, d.h. samstags von 11:00-15:00 Uhr und sonntags von 14:00-18:00 Kabinet zet vakopleiding in etalage 77 Koepel en separaat observatieplateau op Zeevaart school Rotterdam (www.rijksmonumenten.nl) Landmeetopleiding ook op NOS Teletekst Astrolabium als pr van Nikolaus Cusanus (www. cusanus. de) Het kabinet wil jongeren stimuleren om voor een gerichte vakopleiding te kiezenMinister Bussemaker stelt voor dat doel 75 miljoen euro beschikbaar. Jongeren die een opleiding volgen voor bijvoorbeeld schoenmakerpianostemmer, hoefsmid of landmeter hebben volgens haar goud ln handen omdat er veel vraag ls naar dergelijke specialisten. De minister roept mbo-scholen op de opleidingen voor zulke vakken meer onder de aandacht te brengen.Nu trekken ze maar een paar leerlingen per jaar. Ook wil ze dat opleidingen Integreren: zo zou de opleiding tot hoefsmid moeten samenwerken met het vak paardensport. P 112 NOS-TT 112 vr 27 feb 17:33:12

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2015 | | pagina 31