LGV AKTUELL li 'Sonderhefte' LGV Hamburg op internet "Geschichtliches Rückblick als Basis für den Vorblick! Unter Würdigung dieser These hat der LGV für Interessierte die historischen Ent- wicklungen zu einzelnen Themen in Form von Sonderheften der hauseigenen Zeitung LGV- aktuell herausgegeben!" ,Sonderheft 2015 van LGV Aktuell van het Landesbetrieb Geoinfor- mation und Vermessung' van Hamburg is uit. ,Preussisches Kataster von 1870-1950' is het thema. Sinds 2009 verschenen al: H.C. Schuhmacher, Triangulation, Nivellement, Photogrammetrie en Alt-Hamburger Kataster. (www.hamburg.de/bsu/bauenundwohnen) IJkbasis Loenermark Restauratieplannen voor de ijkbasis Loener mark (1957) staan al herhaaldelijk op verga deragenda's van de stichting. Een vooronder zoek ter zake wordt mede gefinancierd. Senior-adviseur Geometrische Referentie Systemen Gé Lobé van het Kadaster leverde daarvoor onder meer een foto van 'het oor spronkelijke bordje met leesbare tekst dat oor spronkelijk op een van de pijlers bevestigd zat'. Recent is de ijkbasis trouwens nog gebruikt voor het ijken van instrumenten van en door derden. Zie verder van prof.dr.ir. L. Aaardoom en dr.ir. H. Quee de bijdrage 'IJkbasis Loener mark, van instrument tot monument' in Geo- Info 2008-7/8 en 9. Tot slot en bij uitzondering een privé-bekentenis. Voor de laptop op mijn werkkamer wordt nóg een placemat benut met dezelfde afbeelding als het huidige Loener- mark-informatiebord (zie mijn verslag 'IJkbasis Loenermark na 50 jaar monument' in DHC 2007-4 en met name p. 149). Ik kijk dus dage lijks aan tegen de NRC-krantenkop 'Nauwgezet werk moet eeuwen stand houden' uit 1988. Onder andere. (Adri den Boer) Precies 20 jaar oud is de foto: 'Loosduinseweg 17, depot van het Haags Gemeentearchief. Ar- 79 He» und Hanaostad t Hamburg - Larctesbetneb GccxnfctfmatOfi und Vermes sung Sondefhelt 2015 Geschichte des Liegenschaftskatasters in Hamburg Das preuftische Kataster in Hamburg von 1870 -1950 Stedelijk 'Sonderheft' 2015 (www. hamburg.de/bsu/bauenundwohnen) Loenermark 1957: 'Streng verboden pijlers en sloten te beschadigen' Haagse foto's Haags gemeentekadaster (www.haagsebeeldbank.nl)

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2015 | | pagina 33