MAVO, HAVO en VWO. Voor donderdag 21 mei waren er twee inschrijvingen: een tweede klas MAVO techniek en een tweede klas VWO. Tijdens de dag was er zowel ondersteu ning van studenten CiTG en ROC Mondriaan. Deze ondersteuning (vanuit TU en MBO) was om duidelijk te maken dat er een diversiteit aan geo-gerelateerde opleidingen zijn. Het pro gramma bestond uit een korte inleiding zwaar tekracht in een echte collegezaal. Daarna het bepalen van de 52° breedtegraad tijdens het begin van onze jaartelling (dus 2000 jaar gele den). Vervolgens een bezoek aan het depot van de TUDelft en afsluitend een bezoek aan de koepel van Kanaalweg 4. Voor dit bezoek was Wim van Beusekom van de Stichting de Hol landse Cirkel aanwezig om de leerlingen veilig naar boven en beneden te begeleiden. En om natuurlijk iets over deze meettoren te vertellen. Er was ook even tijd om kennis te maken met een moderne digitale theodoliet. (Joop Gravesteijn) T/m 28 juni: ,Delft op de Kaert' 'Van de Kaert Figuratief als Street View van de Gouden Eeuw naar een huidig 3D-stadsge- zicht'. In 2015 is het 340 jaar geleden dat de Delftse oud-burgemeester en stadshistoricus Dirck van Bleyswijck van het stadsbestuur de opdracht kreeg om een nieuwe stadsplatte grond van Delft te maken. De Kaert Figuratief is de belangrijkste zeventiende-eeuwse stads plattegrond van Delft en een hoogtepunt in de Nederlandse cartografie. Delft op de Kaert sluit aan op het thema Meesters in Innovatie in het vernieuwde Museum Prinsenhof en laat zien dat het zeventiende-eeuwse Delft nog al tijd inspireert. Zo hebben studenten van de af deling Geomatics van de TU Delft voor deze tentoonstelling een 3D-modellingsproject uit gevoerd. 'Delft op de Kaert' is de eerste ten toonstelling van Museum Prinsenhof Delft in Prinsenkwartier, gelegen aan het Agathaplein tegenover het museum. (www.prinsenhof-delft.nl) Over www.expeditiewikipedia.nl Net als de onderzeebootexpeditie destijds is ook de Vening Meinesz-expeditie op internet een bundeling van belangen. De Stichting Aca demisch Erfgoed streeft ernaar om de voor werpen in universitaire collecties beter toegan kelijk te maken. Daaronder valt ook het instrumentarium van Vening Meinez, zijn me tingen, correspondentie, aantekeningen en boe ken. De stichting werkt samen met Wikipedia om scans, foto's en verhalen in samenhang te brengen onder de noemer Expeditie Wikipedia. In het geval van de K-XVIII-expeditie is het materiaal verzameld door onder anderen oud- TU-medewerker Joop Gravenstein, Bart Root, zijn stagiair Rozemarijn Vlijm (Universiteit Leiden) en Michiel Munnik van de TU Delft 81 Prinsenhof zet 'Delft op de kaert' www. oogopdelft. nl Illustratie Stephan Timmers (www.delta.tudelft.nl)

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2015 | | pagina 35