Meting met theodoliet en Distomat van Wild (www.beeldbank-dhc.nl, uit Kadastermuseum) Binnen de subthema's treft u onder andere se ries aan van tot een bepaald onderwerp beho rende beelden of van losstaande enkelvoudige beelden met een eigen onderwerp. U kunt se lecteren op foto/dia (geen onderscheid in de beeldbank) en film, waarbij uiteraard de series voorkomen onder de foto-/diabeelden en niet zozeer onder de filmpjes. Soms kon een foto of dia in meerdere categorieën worden ingedeeld. In dat geval is of de meest voor de hand lig gende keuze gemaakt, of de foto of dia is in beide categorieën geplaatst. Eind 2014 was het proces van registreren en categoriseren zó ver gevorderd dat rond de jaarwisseling een grote hoeveelheid materiaal op de website van De Hollandse Cirkel c.q. de website Beeldmateri aal kon worden geplaatst. Bij het bewerken van het materiaal zijn alle foto's, dia's of filmpjes van een summiere omschrijving voorzien. Om dat de werkgroep vanzelfsprekend niet over alle informatie over de getoonde objecten beschikt, zijn deze omschrijvingen bewust summier ge houden en dus nog verre van volledig. Hulp gevraagd De werkgroep wil daarom bij deze de hulp in roepen van de lezers van dit tijdschrift en van de bezoekers van de beeldbank op de website van de Hollandse Cirkel (www.hollandsecirkel.nl) voor het zo veel en zo goed mogelijk aanvul len van de omschrijvingen bij het getoonde beeldmateriaal. Daarbij is ook een directe benadering van de beeldbank mogelijk via www.beeldbank-dhc.nl. Vele lezers en websitebezoekers hebben zich in het verleden immers met heel specifieke aspecten van ons vakgebied beziggehouden, en daarom kunnen juist zij veel detailinfor matie toevoegen aan het beschikbare materi aal. Wij denken daarbij vooral aan specifieke aanvullende vakinhoudelijke informatie, in formatie over locaties, dateringen, informatie over personen etc. etc. Om het u gemakkelijk te maken is bij elk beeld dat u op de beeld bank oproept de mogelijkheid geboden om hetzij een eerste reactie te geven, hetzij een reactie toe te voegen op eerder geplaatste re acties. Klikt u op een van beide opties onder foto/dia of filmpje, dan verschijnt er een in vulscherm dat voor zich spreekt. Nadat u uw reactie hebt ingetypt wordt nog gevraagd om een controlewoord of -zin in te typen. Als u vervolgens de knop 'toevoegen' activeert, wordt uw bericht automatisch verzonden naar de beheerders van de beeldbank. Uw reactie of commentaar wordt niet meteen opgenomen in de definitieve omschrijving van het betreffende plaatje. De reacties blij ven wel zichtbaar op de beeldbank voor an dere bezoekers, die vervolgens ook op hun beurt nog een reactie of aanvullende infor matie kunnen toevoegen. Regelmatig zal de werkgroep de aangele verde reacties bekijken en aan de hand daar- 93 Tekenkamer Topografische Dienst, ca. 1910 (www.beeldbank-dhc.nl, uit Kadastermuseum)

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2015 | | pagina 47