In memoriam Henk Holsbrink (1930-2015) van een definitieve tekst bij het betreffende beeld plaatsen. Pas als de definitieve tekst vaststaat worden de voorafgaande reacties uit de beeldbank verwijderd. De werkgroep hoopt met uw hulp op deze wijze de beeld bank te kunnen optimaliseren. Nieuw beeldmateriaal van harte welkom Niet alle hiervóór genoemde thema's en sub groepen zijn even goed bedeeld met beeld materiaal. Er zijn de nodige thema's bij waar o.i. vooralsnog te weinig beeldmateriaal van voorhanden is. Aanvullend beeldmateriaal voor met name de karig bedeelde thema's is dan ook van harte welkom. Ook daarvoor roepen wij dus graag uw hulp in. Namens de werkgroep wil ik u graag oproepen de beeld bank regelmatig te raadplegen, en uw reacties te plaatsen. Bij voorbaat dank voor uw inzet en bijdrage. Henk Leenders (Werkgroep Historisch Geodetisch Beeldmateriaal) Op 15 mei 2015 overleed thuis in Hurdegaryp onverwachts aan een hersenbloeding onze oud-redacteur Henk Holsbrink. In het vorige nummer is onder 'Van de redactie' nog aandacht besteed aan zijn redactioneel afscheid na tien jaar dienst. Ik schreef daarin te onvoorzichtig dat hij zijn werkzaamheden voor dit blad als auteur nog wel vervolgde. Dit nummer bevat nu zijn laatste bijdrage, een Varia, én hij wordt door een auteur nog bedankt voor aanleveren van gegevens. Op 12 mei mailde hij me nog over verdere publicatieplannen. Als van oorsprong kadastrale 'Tukker' (uit Almelo) was Henk na 1953 jaren actief bij herverkavelen in Zeeland (zie DHC 2004-2 en 3) en nadien bij landinrichting in Friesland. Meer bekend werd hij echter na zijn vervroegde pensioen als auteur in de vakbladen (hoewel Geodesia in 1960 al vermeldde dat hij een 'opgave met landmeetkundige inslag' van mej. Best goed oploste!). In de DHC-tijdschriftendatabank heeft J.H. Holsbrink in totaal honderden treffers in Geodesia, Geo-Info en De Hollandse Cirkel. De auteursindex van DHC geeft meer dan 40 artikelen van hem sinds 2003. Ook daarbuiten schuwde Henk landmeetkundige publicaties niet. Zo schreef hij (als gevraagd lid!) bijvoorbeeld ook in It Beaken, tydskrift van de Fryske Akademy in 2006 een forse bijdrage over 'Een vroege schetskaart van de wegen van Het Bildt'. Het Fries Museum diende hij met het detecteren van een meetketting. Henk heeft met zijn vakhobby anderen, maar duidelijk ook zichzelf veel plezier gedaan: bij die beide partijen is ook daaraan de tijd goed besteed en de blik verruimd. Dit afscheid betrof de hele persoon Henk Holsbrink, die in 2009 zijn vrouw Ella al moest missen, en niet slechts de auteur en de verhalenverteller. 'Zijn' Hofkerk was bij de dienst van Woord en Gebed ter nagedachtenis van hem tot op de galerij gevuld. Tegen de kist stond een jalon die door een van de kleinkinderen bij de rond gang om de kerk achter de kist werd gedragen en bij het graf in de grond werd geplaatst. We gedenken Henk dankbaar. De redactie wenst zijn kinderen en kleinkinderen de kracht toe om dit verlies te kunnen dragen. Adri den Boer 94

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2015 | | pagina 48