b. Op 25 april 1918 zond de Vereniging een request aan H.M. de Koningin als protest tegen de gewraakte benoemingen. Dat request werd ondersteund door de Vereniging van Ambtena ren der Registratie en Domeinen. De inhoud van de bezwaren was: - de vooruitzichten van de ambtenaren van de registratie en de domeinen om ooit nog be waarder te worden, werden verkleind; - het algemeen belang was geschaad doordat de rechten van o.a. eigendom en hypotheek minder in goede handen was, doordat landme ters onvoldoende kennis van het privaatrecht hadden, ze kenden nauwelijks verschil tussen een voorwaarde en een lastbepaling in een overeenkomst, enz. c. Groeneveld en Hollestelle werden buiten de inhoud van het request gehouden, hoewel ze lid van de Vereniging van Hypotheekbewaarders waren. Zij dienden ook een request bij H.M. de Koningin in. Zij protesteerden krachtig bij de Vereniging van Hypotheekbewaarders. Het request van de Vereniging had geen gevolg. Directie Kadaster Den Haag met staand derde van links: landmeter W. van Riessen, in 1938 benoemd tot bewaarder Late(re) samenwerking tussen bewaarders en landmeters In 1988 kwam er een einde aan de strijd tussen landmeters en bewaarders. Er werd in dat jaar zelfs een samenwerkingsovereenkomst geslo ten tussen de Vereniging van Hypotheekbe waarders en de Vereniging voor Kadaster en Landmeetkunde (waarin de landmeters waren Landmeter mr. H. Iwema (1882-1954), in 1926 benoemd tot bewaarder ders steeds geacht te behooren tot de meest soliede en bekwame ambtenaren der Registra tie". De spanningen waren het ergst in Goes, 's-Hertogenbosch, Nijmegen en Zutphen. In Zutphen kwam het zelfs tot een handgemeen tussen de bewaarder en een landmeter. De bewaarder deed aangifte bij Justitie we gens schelden, dreigen en fy siek geweld. De landmeter zou hem hebben geslagen met zijn flets! 104

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2015 | | pagina 10