zeer veel foto's opgenomen en is de geschiede nis van diverse panden boerderijen van 1832 tot heden opgenomen', aldus plaatsvervangend voorzitter Pim van der Zalm. De landmeter kreeg gemeentegrenzen aangewezen door de dorpsbestuurders, maar dankzij de door verve nen ontstane Zuidplas werd die daar maar ge wijzigd. De grens tussen Zuid-Waddinxveen en Zevenhuizen werd zo een rechte lijn van de Donderdam naar de Nieuwerkerkse kerktoren. De grens tussen Zevenhuizen en Nieuwerkerk daar de lijn tussen de Zevenhuizerhoek en de (oude) Waddinxveense kerktoren! Na de drooglegging van de plas werden de grenzen formeler gewijzigd. (www.oudzevenhuizenmoerkapelle.nl) Geometer 1836 "Der königlich-bayerische Beamte Obermaier vor einem Mefitische, auf dem vermutlich eine distanzmessende Kippregel aufgebaut ist." (www.ingenieurgeograph.de met fragment schilderij) UvA benoemde bijzonder hoogleraar historische cartografie Aan de Universiteit van Amsterdam is per 1 september 2015 tot bijzonder hoogleraar histo rische cartografie benoemd dr. B.J. (Bram) Vannieuwenhuyze (geboren in Anderlecht in 1980). De leerstoel is ingesteld door de Stich ting Cartographiae Historicae Cathedra. (www.uva.nl) Kadaster 1832 - Zevenhuizen Moercapelle' Bij de stichting Oud Zevenhuizen-Moerkapelle verscheen 'Kadaster 1832 - Zevenhuizen Moercapelle' (220 p., €40,-). Het Kadaster was een van de sponsors. 'Deze gegevens zijn ook grotendeels te vinden op internet, maar onze donateur Jaap van der Spek heeft deze gege vens verwerkt in een boek dat zoveel meer in formatie geeft dan alleen de opsomming wie eigenaar van welk kavel was. Zo zijn bijvoor beeld alle kadasterkaartjes ingekleurd, zijn Actueel van het web... "Set of Surveyor Measuring Sticks as Wall Art I From a unique collection of antique and modern industrial fur niture." www.1stdibs. com) "Welcome to www.imgkid.com, we are glad you have chosen to visit us and many thanks for doing so. We believe we have the most incredi ble selection of images on the internet right here, images that will surprise and delight you. Three+young+ women+ surveying, +ca.+1940s" (www.imgkid. com) 112 Landmeter Obermaier in 1836 (www.vermessungsamt-guenzburg.de) Wandkunst (www.1stdibs.com) Britse 'drievrouwsmeetploeg' in de jaren 40 www. imgkid. com

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2015 | | pagina 18