geodatischer Instrumente aus dem Bestand des Vermessungsmuseums in Dortmund und vor allem am Wiehen-Wagen gegeben. Schon jetzt gibt es Gruppenanmeldungen von insgesamt etwas mehr als 500 Personen für die kommenden Wochen. Die Ausstellung wir noch bis in den September zu sehen sein." (www.vermessungsgeschichte.de, bericht 554, 5-5-2015, meer foto's op site) Stafkaarten met 'gebruikssporen'. .worden vaak aangeboden op internetveilin gen. 'Allen gevouwen zoals uitgegeven. In seg menten gesneden en op linnen gemonteerd. Van alle kaarten zijn foto" s gemaakt om een goede beoordeling van de conditie te kunnen doen. Het zijn gebruikte stafkaarten, die ge bruikssporen en aantekeningen kunnen heb ben.' Signaleren de sporen soms ook een man co van bladindelingen door de producent? (www.veiling.catawiki.nl, juni 2015) Deze week (24) reed ik over de Delftse Ka naalweg. De laatste resten van het ITC, waarin ook het DHC-depot was, zijn ook gesloopt. Kanaalweg 4 moet nog een beetje bijgewerkt, dan is het weer net als vroeger. (Chris Nelis) Bijzondere grenssteen in Weeze (D) In Weeze, bij restaurant "Wacht am Rhein', hoog aan de Rijndijk, ontdekte ik (Jan van Eck) een bijzondere grenssteen: 54,464 K.M. bis zur Landes Grenze Preussen-Holland (www.kwartiervannijmegen.nl) NB Aan de zijkant staat ook nog een hoogte 'über A.P.'. Landes Grenze Vermessungshügel Ostseebad Dierhagen (D) „Darauf flndet man ein seltenes Denkmal der mecklenburgischen Vermessungsgeschichte: einen „Friedrich-Franz-Stein", als Kürzel ein- 115 In Warschau veel instrumenten bewonderd (www.vermessungsgeschichte.de) Delftse Kanaalweg in juni 2015 (foto Chris Nelis) Reconstructie Kanaalweg 4? Freuittu-Haflmd 'Topkaart' met toegevoegde manuele bladindeling www.veiling.catawiki.nl '54,464 K.M. bis zur Landes Grenze Preussen- Holland' (www.kwartiervannijmegen.nl)

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2015 | | pagina 21