adus Catawiki in juli. De kaarttitel zelf zegt 'Kaart van de Riviere de Merwede door my ondergeteekende opgemeeten en in kaart gebracht ter requisitie van den Wel Ed: Heer Inspecteur Generaal C: Bruinings, in de Maanden October en November deezes Jaars. Actum Goedereede den 23 November 1774. Cs Goekoop geadm: Landmeeter'. Volgens Muller en Zandvliet werd hij 22 de cember 1772 te Goederede gadmitteerd. De opbrengst was €56. (www.veiling.catawiki.nl) Hoge heren en hunebedden' In het Drents Museum in Assen is tot en met 27 september de tentoonstelling 'Hoge Heren en Hunebedden' te zien. Bij de opening van de expositie zag ook het boek 'In het spoor van Lukis en Dryden - Twee Engelse oudheidkun digen tekenen Drentse hunebedden in 1878' van provinciaal archeoloog Wijnand van der Sanden het levenslicht. Op verzoek van de directeur van de Society of Antiquaries of Londen voerden twee Engelse oudheidkundigen - William Collings Lukis en Henry Dryden - in juli 1878 onderzoek uit aan Drentse Hunebedden. De provincie was bezig met uitgebreide restauraties. Het was de op dracht van Lukis en Dryden om de bestaande situatie vast te leggen, voordat er nog meer schade zou worden aangericht. Door het werk van Lukis en Dryden beschikt het Drents Mu seum nu over een sublieme documentatie van de toestand van de bezochte hunebedden. In de presentatie zijn de nauwkeurige plattegronden en doorsneden van de hunebedden te zien en de fraaie aquarellen, gemaakt door Lukis en Dryden, van de vondsten uit de hunebedden. (www.drentsmuseum.nl) NB. Door het Kadastermuseum is voor deze expositie een meetband met Engelse maten uitgeleend. 1 A 7 L M ié jDreniAc, Netherlands, AAyf ftC&G iA^r* i- Ac- Af eTÏ? /At Hunebed in Assendoor Engelsen in hun maten gemeten (www.drentsmuseum.nl) 118

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2015 | | pagina 24