Verslag Donateursdag 2015 ÜRFTÖ? Adri den Boer Donderdag 5 november 2015 woonden 57 be gunstigers de 17de Donateursdag van de stich ting DHC bij. De locatie was de Faculteit Na tuur en Techniek van de Hogeschool Utrecht (HU) op nog het adres Nijenoord 1 daar. In de precies volle collegezaal in de Mediatheek werd de groep welkom geheten door drs Yvon ne Luiken, opleidingsmanager Instituut Ge bouwde Omgeving van de HU. De gastvrouw vond 'aftrappen een eer met zo ongelofelijk veel wijsheid hier' en voelde zich 'een beetje een puber'. Stichtingszaken Stichtingsvoorzitter Martien Molenaar gaf te vreden een overzicht met stabilisatie bij de per soonsdonateurs (160), de bedrijfsdonateurs (30) en de abonnees (17), 'maar er kan altijd meer'. Gelukkig was hij met de vervulling van de be- stuursvacature vanuit Rijkswaterstaat door dr.ir. B. (Bas) Alberts. Staand werd een ogen blik stilte in acht genomen ter herdenking van de overleden donateurs Henk Holsbrink en Martien van Zoeren. Coördinator Sieb Dijkstra gaf in plaats van de zieke Joost Marissen een beeld van de ver nieuwde website van de stichting. Naar de ei sen van de tijd is deze niet slechts raadpleeg baar op pc en laptop, maar nu ook op tablet en smartphone. Meer bij de tijd is ook de lay out met naar het lijkt 'delftsblauwe tegeltjes' als knoppen. (Wat op de thuispagina heet 'Voor de Geschiedenis der Geodesie' is in de colofon EpPlBIl van dit tijdschrift nog steeds 'het verleden van de geodesie'.) Lezers zagen de vernieuwingen intussen zelf al. Hier kan verder worden vol staan met het doorgeven van een tip van de voorzitter bij beelden van de laboratoria voor geodesie: 'Gebouw in Wageningen is te koop voor 3,2 miljoen'. Hun keus voor een nieuwe huisstijl inclusief logo zal naar verwachting gefaseerd door de andere DHC-gremia worden gevolgd. Projectleider Henk Leenders gaf aansluitend een overzicht van de activiteiten voor de nog steeds door te linken beeldbank, de webstek www.beeldbank-dhc.nl. Deze heeft een eigen omgeving, die binnenkort ook wordt 'gere- styled'. Leenders maakte melding van 3000 eenheden op die webstek, inclusief films. Zijn eerste oproep was om meer materiaal door te zenden, want hij wist ook dat er véél meer be schikbaar was. De tweede oproep was het toe voegen van reacties op de plaatjes. Rienk Me- bius was de eerste die dat deed en nog dubbel ook! Begin november waren er al 122 reacties goedgekeurd door censor Henk Leenders, die bij het reactie-aanbod geen twee, maar drie keuzemogelijkheden heeft: goedkeuren, onge wenste e-post (spam) of verwijderen. Projectleider Rob Ruitenbeek van IGIE, die in 2006 Jan Schut opvolgde, krijgt in 2016 zelf een opvolger. (Intussen bekend: Jan Ebbinge) Verder zijn Utrecht en Noord-Holland onder bedeeld in de club van 17 vrijwilligers, dus reageren mag! Het aantal inventarisaties steeg in zijn decennium van 2.000 naar 3.000 en zou naar 4.000 kunnen. De selectiecommissie voor de virtuele kerncollectie NL werd in 2015 ver vangen door een keuzecommissie. Met één sheet verwees Ruitenbeek naar een anonieme particuliere verzameling van 350 instrumenten in vitrinekasten en de zaal mom pelde 'Kieboom', maar de spreker reageerde niet. (De webstek verklikt de verzamelaar 130 9~ Nieuwe webstek met dito huisstijl www. hollandsecirkel. nl)

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2015 | | pagina 4