Voorzitter Molenaar kondigde gezien het pro gramma de pauze aan met 'lopende lunch, dat wil zeggen dat wij lopen en niet het eten'. Met dank aan de HU: zitgelegenheid was er even voldoende als voedsel op het tafelbuffet. Aan sluitend werden de DHC-boekenkasten beke ken, die intussen waren verhuisd van de eerste naar de tweede verdieping. Binnenkort moet daarvoor een onderkomen in een nieuwe 'ge bouwde omgeving' worden gezocht. (Intussen is bekend dat de boeken naar Delft gaan.) Geodesie-opleiding HU Yvonne Luiken sprak daarna over 'Stand van zaken Geodesieopleiding'. De opleidingen Bouwkunde, Bouwtechnische Bedrijfskunde, Civiele Techniek, Geodesie/Geo-informatica, Milieukunde en Ruimtelijke Ordening Pla nologie zijn per 1 september 2015 opgegaan in de opleiding Bachelor Built Environment (BBE) als een van de zes HU-opleidingen met internationaal begrijpelijke Engelse namen. Een commissie onder voorzitterschap van Martin van Pernis (voorzitter Koninklijk Insti tuut van Ingenieurs KIVI NIRIA) vond dat er teveel keus was en gaf de stoot tot deze nieuwe generatie techniekopleidingen. Ook startte nu bij de HU een BBE duaal met tien geodesie- studenten ('geen geodinnetjes'). De hoofdfase Geodesie/Geo-informatica (80 m/v) wordt daardoor uitgefaseerd en is over drie jaar ver dwenen. Een nieuwe geodesie-minor is wel in onderzoek. 'Er komen meer kansen voor uw doelgroep, want er komen veel meer studenten in aanraking met geodesie en geo-informatie', aldus de opleidingsmanager. Naar het Neder lands vertaald: 'Buurt in kaart' in blok A in dat eerste jaar is bijvoorbeeld een 'geovak'. Bij de allicht competentiegerichte opleidingen gaat het om conceptuele competenties (werken met theoretische én ervaringskennis), maar ook om impactcompetenties in handelingsdomeinen. (Thuis las ik net in Onze Taal 2015-10 wat Jan Kuitenbrouwer in zijn column leraren liet zeg gen: 'Wij dragen geen kennis over, wij brengen competenties bij. Desnoods incompetenties.') Stages worden verplaatst van het derde naar het tweede jaar en in het derde jaar kan men specialisatiecursussen kiezen. Uit zaalvragen bleek er nog geen internationale afstemming in specialisaties te zijn en ook bleek dat door stroming vanuit het MBO 'minder voordelen heeft', ook die studenten moeten nu 'bij 0 be ginnen'. Wel is er bij alle nieuws afstemming 132 ...met napraten Lopende lunch' Presentatie onderwijs 5 november 2015 Voorzitter Molenaar en opleidingsmanager Luiken Yvonne Luiken: 'geen geodinnetjes in BBE duaal'

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2015 | | pagina 6