Ede Stad Die zet zich in voor het aantrekkelijker maken van de Goudsberg en de gebieden daar om heen. ,,Je moet uitgaan van de vier uithoeken van Nederland," legt Welgraven de theorie uit. Dat zijn Vaals (zuidoost), Rottumeroog (noord oost), Sint Anna ter Muiden (zuidwest) en Ter schelling (noordwest). En let op, nu komt het: de enige plek in Nederland waarop de afstand naar Rottumeroog en Sint Anna ter Muiden gelijk is en waarop de afstand naar Vaals en Terschelling gelijk is, ligt op de Goudsberg.' Nog een citaat: 'En in de tijd dat ze nog niet alles tot achter de komma konden berekenen, hadden kaartenmakers met het blote oog be paald dat de Onze Lieve Vrouwetoren in Amersfoort het kadastraal middelpunt moest zijn.' Zie voor de hele bijdrage www.ad.nl. (Frits Brouwer/Adri den Boer) Laagste punt Nederland kan naar 10 meter onder N.A.P.!' 'Als het aan het college van burgemeester en wethouders van Zuidplas ligt, kan het niet snel genoeg gaan met de opwarming van de aarde en de stijging van de zeespiegel. "Als de zee spiegel met nog 3,24 meter stijgt, ligt 'ons' laagste punt van Nederland op 10 meter onder zee! Dat bekt toch lekkerder dan 6,76 meter onder N.A.P.," aldus wethouder Van Wouden berg. De afdeling communicatie van de ge- meente heeft al jaren moeite om het laagste punt van Nederland goed op de kaart te zetten. "Het is gewoon een irritant getal, -6,76 meter," aldus Van Woudenberg, die verantwoordelijk is voor toerisme en recreatie in Zuidplas.' (satirische webstek www.polderpeper.nl) 'Kadastermuseum' verkocht voor goed doel? ,Das Amt für Geoinformation, Vermessung und Kataster ist noch im Besitz sehr schöner historischer Messgerate, von denen man sich gerne im Rahmen einer Versteigerung tren- nen möchte. Der Erlös der Versteigerung kommt der Kindernotaufnahme „Spatzen- nest" des Deutschen Kinderschutzbundes (DKSB) zu Gute. Die meisten Gerate befin- den sich noch in gutem Zustand und sind teilweise funktionsfahig. Sie können ab Frei- tag, 4. Dezember, in der Eingangshalle der Hauptgeschaftsstelle der Sparkasse Essen, III. Hagen 43, angeschaut werden.(. Interessierte sollten nicht zögern per Email an geoinformation@essen.de ein Angebot abzu- geben. Gerne dürfen sich Interessenten auch ein eigenes Bild von den Instrumenten ma- chen. Hierzu kann telefonisch mit Rainer Bergmann, Amt für Geoinformation, Vermes- sung und Kataster, Telefon: 88-62130 ein Ter- min vereinbart werden. Eine Zusammenstel- lung aller zu versteigernden Geratschaften erhalten Sie auf der Internetseite des Amtes. Die Gerate werden im Ende Januar 2016 zum Höchstgebot abgegeben.' Pm. Stadt E. - www.essenruhr.de) 26 Mooier middelpunt in 2016? (foto Frits Brouwer) thiamin Jöï Uit catalogus van bij opbod verkochte objecten uit Essens 'kadastermuseum' (www.essen.de)

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2016 | | pagina 28