Interview in Nederlands Dagblad 14-12-2015 'Op de drempel van werk naar pensioen blikken mensen terug op hun werkzame leven. Vandaag: Frithjof Vonk, die als landmeter bij het Kadaster werkte. Gravity Expeditions at Sea" succes Het symposium "Gravity Expeditions at Sea" op 10 november 2015 was naar onze mening een groot succes. Naast het feit dat de opkomst hoog was, hebben we vele positieve reacties gekregen en zijn wij daar dan ook heel dank baar voor! Tijdens het symposium hebben we gefilmd. Graag willen we het resultaat hiervan met u delen. Middels de volgende link kunt u een impressiefilm bekijken: https://youtu.be/ YMc62mEeyC8. Hiermee is tevens mijn rol als projectleider voor het project Gravity Expeditions at Sea afgerond. Indien u nog vragen en/of opmerkin gen heb rond dit project en/of vervolg activitei ten, kunt u altijd contact opnemen met Bart Root - B.C.Root@tudelft.nl of Thijs Ligterin- gen - T.Ligteringen@mindef.nl. (Michiel Munnik) Ook 'Navigatie' in NEMO In DHC 2014-4 is in de rubriek Historisch nieuws aandacht besteed aan de tentoon stelling 'Wereld van vormen' in het Science Centre NEMO te Amsterdam. De aandacht bleef beperkt tot het aparte interactieve vitrine object over landmeten, waaraan DHC-mensen meewerkten. Er is echter ook een statische vitrine Navigatie. Verwijzen daarnaar mag in dit tijdschrift evenmin ontbreken. Bedenk voor de relevantie dat NEMO meer dan een half miljoen bezoekers per jaar heeft! (Adri den Boer) Geodesie in de filatelie ,Einen sehr sehenswerten philatelistischen Streifzug durch die Geodasie findet man auf der Homepage von Markus Wydera unter http://www.wydera.de/vermessung/. Dargestellt sind nicht nur die Abbildungen, sondern auch jede Menge Informationen zu den jeweiligen Bereichen. Fazit: sehens-, lesens- und emp- fehlenswert!' (www.vdv-online.de) 'De wereld op je bord' met kaart en kompas Tot en met maart 2017 is er in het Maritiem Museum in Rotterdam 'een familietentoonstel ling om van te watertanden dat het zonder de scheepvaart maar een karige boel zou zijn op ons bord.' Een tip: 'Ga op een wonderlijke, levensgrote wereldkaart met een reuzeschip als pion op ontdekkingsreis naar de herkomst van ons eten.' Naast die enorme vloerprint met de 'Nieuwe Wassende Graaden Paskaart Vertoo- nende alle de bekende Zeekusten en landen op den geheelen Aard Bodem of Werelt' naar Gerard van Keulen (1728) zijn er in de expositie uiteraard ook originele oude kaarten te zien. (Adri den Boer) 28 Vitrine Navigatie in NEMO-tentoonstelling 'Wereld van vormen' (foto Mieke den Boer-Snoei) Bij kompas en titel van de vloerprintkaart in het Maritiem Museum (foto Mieke den Boer-Snoei)

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2016 | | pagina 30