Van de redactie Inhoud Met genoegen biedt de redactie dit eerste nummer van 2016 in kleur en met het nieuwe logo aan. We hopen in dit jaar ook eindelijk eens foto's te kunnen doorgeven van bordjes met al jaren geleden vastgestelde straatnamen. Het gaat dan om Hollandse Cirkel in Hoorn en om Schermerhornstraat in Delft. Iets meer mondiaals: de meetmerken in The Walt Disney World Resort zijn 's werelds meest gefotografeerde survey markers (zie hiernaast en als tip voor het Geofort?). Met de editie 'Donald Duck als landmeter' worden we ook haast bekogeld. 'Brammetje Fok en de landmeters' zoekt de redactie echter nog steeds tevergeefs. (Naast wat andere zaken) Tekenin gen voor die strip maakte Bartel van Leeuwen en de novelist Cor Doctor schreef het verhaal eronder. Het stripverhaal-zonder-spreekwolken verscheen rond 1972 in diverse regionale kran ten en in tegenstelling tot eerdere strips van Brammetje naar het lijkt niét apart als boekje. Bezit echt geen geodeet verknipte landmeters van toen? Tot slot: valt het ook u op dat in de EU in tegenstelling tot in de USA geodetische re- enacters hun domein zo verbreedden? Neem Martin Klöffler in Duitsland en Raymond Uppelschoten in Nederland. Zou hun markt het vragen, heeft men antiek landmeten hier wel gezien? Aan hun inhoud ligt het niet! De web stek www.hetleegeland.nl is bekend genoeg, maar de andere hier bedoelde Europese web stek misschien nog niet. De kopijdatum voor het volgende nummer is 1 mei 2016. Webstektip: www.ingenieurgeopgraph.de P Het zonneprisma van Roelofs: 'aanvullend - desnoods kritisch - commentaar' 2 Cornelis Johannes van Leeuwen (1917-1994), fabrikant van speciale instrumenten 8 Werkgroep Inventarisatie Geodetisch Instrumenteel Erfgoed (IGIE) 17 Historisch nieuws 20 Varia: geo-expositie in museum in Korea 32 Varia: Suriname op de kaart 33 Varia: vakmatige graffiti 36 Varia: RD-punt Lichtenberg 37 Varia: oog voor detail 38 Reacties 39 Voor u gelezen 41 Column: 'kunst en kitsch' van surveyors 44 ASNEV 1 Nicolas de Hilster Prof.dr.ir. Leen Aardoom Rob Ruitenbeek Adri den Boer Adri den Boer Meetmerk (www.wdwradio.com)

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2016 | | pagina 3