Column: 'kunst en kitsch' van surveyors s usv: TIBLK Adri den Boer Een reactie op de vorige GPS-column was niet: 'Er zijn vele toe passingen voor de GPS-halsbanden, zoals het volgen van huis dieren. Dit is met name nuttig als u uw honden vrij laat lopen of als er kans is dat ze weglopen. Maar ook kunt u er kinderen, ouderen en auto's mee volgen.' Toch staat de zin serieus op: www.trackyourpet.nl/gps-trackers/. De kersteditie 2015 van de BGT e-nieuwsbrief met weer een cartoon van Van Albesloo ('De kerstman heeft profijt van de BGT') vind ik weer het hier doorgeven niet waard. Leuker zijn plaatjes uit de USA, waar men landmeters blijft bewonderen! Op www.fineartamerica.com staan wel 28 'surveyor iPhone cases' met geodetische retro- plaatjes te koop ($39,99). Waarom wordt daar hier niemand rijk mee? Zou GeoBuzz met zulke dealers de lege meters in hun Runderhal niet een beetje kunnen vullen? Of neem verder die schietlood-oorbellen op www.etsy.com: 'These brass plumb bob earrings are a very precise and accurate miniature rendition of a surveyor's plumb bob. I have been studying the designhistoryand use of plumb bobs and created these dangling earrings based on a surveyors plumb bob', aldus een toelichting van de maker bij dit dubbelobject ($150). Zelfs Jeroen Mohrmann zou ze trouwens geen dieptelood-oorbellen noemen. Wie bang is om gaatjes in eigen oorlellen te laten prikken: wat te denken op www.eagleeyesactionstation.co.uk van de 'vintage-action- man---combat-engineer-surveyor-theodolite-set' Alternatieve geld besteding en om ergens neer te zetten? Bij de aanbevelingen hoort: 'Theodolite is fine no breaks or repairall original very hard to find usually broken this one is fine and 100% vintage.' (£29, losse land metersset maar £20). Terug naar www.etsy.com om het nog kitscheriger te hebben? Wie het 'Hand made steampunk rifle made from vintage and antique recycled 1800s surveyor scope brass parts' wil zien kijkt zelf maar op die site. 44

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2016 | | pagina 46