'Schatten uit de kelder' bij IenM Van Leusen Het werk van Van Leusen is voorzien van stempels van de Handbibliotheek Bodemkun de, Geologie en Mineralogie en de Bibliotheek der Landbouwhogeschool te Wageningen en geeft daarmee een inkijk in de naamgeving van deze bibliotheek. Daarnaast bevat het een stempel van ene W. Oosting uit Dordrecht. In Tijdschrift voor Kadaster en Landmeetkunde vinden we meerdere verwijzingen naar ene W.A.J. Oosting in combinatie met Wageningen of landbouw- en bodemkundige onderwerpen. Wie deze Oosting precies was, wat hij deed en wanneer hij leefde is mij onbekend, wellicht dat een van de lezers dit weet aan te vullen. Duidelijk is in ieder geval dat hij kort voor of in 1947 is overleden.19 Slot Zoals bovenstaande duidelijk maakt, zijn de werken niet alleen interessant vanwege de landmeetkundige theorie (die hier niet eens besproken is), maar mede (en soms vooral) vanwege de historische sporen die erin terug te vinden zijn. Al met al zijn de werken een wel kome aanvulling op mijn collectie en langs deze weg wil ik Raymond Uppelschoten van Het Leege Land nogmaals hartelijk bedanken voor de geboden gelegenheid als eerste een keuze uit zijn bibliotheek te mogen maken. Adri den Boer Het ministerie van Infrastructuur en Milieu (IenM) huist in het oude KLM-gebouw aan de Haagse Plesmanweg, eerder het V&W-bolwerk. Het gaat verhuizen naar de Rijnstraat bij Den Haag CS, het vroegere VROM-bolwerk. Daar bij gaat er in een project 'Schoon over' een bi bliotheek met 60.000 boeken weg. Elders blij ven er 9.000 daarvan bewaard. 66 19 C.H. Edelman, 'Het gebruik van luchtfoto's in de landmeetkunde', in: Tijdschrift voor Kadaster n Landmeetkunde 63e jaargang, (1947), pp. 98-101 Departementale 'Schatten uit de kelder' bevinden zich in de vitrines. en zijn geliefd (foto's auteur)

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2016 | | pagina 24