daarop een als 'Kadastrale kaart' omschreven fragment van een Topografische kaart van 1948. Iets hoger in een andere kubus stond een waterpasinstrument, maar dat was moeilijk te overzien.Een foto ervan stond al wel op de webstek van de leverancier van het 'meubel', inclusief de kist en het bijschrift 'Sextant waterpasinstrument' (nu nog). Die kist in de vitrine werd intussen vervangen door een oude rode wegwerkerslamp en het instrumentele bijschrift door deze zin: 'Dit waterpastoestel werd gebruikt bij het uitzetten van een nieuw wegtracé' Het 'toestel' is een Wild N2. De witte streep is de reflector waarmee het coïnci dentieniveau van onderuit belicht wordt. Deze reflector heeft een spiegelende en een reflecte rende (witte) kant, helemaal rechts zit de knop waarmee je hem rond kan draaien. De leverancier zegt trouwens op zijn website nu nóg over de entreemeubels: 'Het modulair systeem bestaat uit een centrale kolom waar omheen we verschillende informatielagen kunnen aanbrengen. Dit is verder uit te breiden met verschillende zitjes en een touchtafel met video applicatie. De eerste hebben de reeds in 2013 opgeleverd en de overige 10 vestigingen hebben we in de loop van 2014 en 2015 uitge rold.' Ons is nog alleen die eerste in Westraven bekend, maar ook bij CIV is het entreemeubel 'uitgerold', zo vernamen we van Bas Alberts. Hij zag er naast ook een waterpasinstrument een sextant in staan. (Nicolas de Hilster en Adri den Boer, oud RWS-ers) 'The Theodolite surveyors lamp is a classy in dustrial style light fitting with such versatility that it would seamlessly fit into the classiest Manhattan townhouses and the rawest New York lofts. A true universally desirable item. Globe Type: Bayonet MAX 40W.' (www.emac-lawton.com.au/table-lamps) Verschenen op 21 april 2016: Aanvulling inventaris Kadastermuseum, 24 pagina's. www.kadaster.nl/web/artikel/download/ Aanvulling-inventaris-Kadastermuseum- april-2016.htm (Zacharias Klaasse) 79 'Waterpastoestel' in RWS-kubusobject in Utrecht- Westraven (foto Cor Huijgens) Meer dan lamp op driepoot'! Het betere marktsegment bij schemerlampen... www. emac-lawton. com.au/table-lamps Entreemeubel op leverancierssite (www.pronkstudio.nl/nl/projecten/welkom-bij- rijkswaterstaat)

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2016 | | pagina 37