Van de redactie Inhoud Graag biedt de redactie dit tweede full color- nummer aan. Met onder meer twéé bijdragen over bibliotheekhistorie. Met wel drie bij dragen waarin een 'kaartjurk' voorkomt! Bijzonder is niet alleen qua inhoud de bijdrage van de op 27 oktober 2015 overleden donateur Martien van Zoeren. (Zijn mail van 11 oktober 2015: 'Het verhaal is bedoeld voor DHC. Kijk maar of je er iets mee kan.') Het tekent ook de vergaande betrokkenheid tot het einde van DHC-ers, net zoals de score aan ingezonden stukken in de rubriek Reacties dat doet. Dat aantal 'brieven' is haast oneindig veel groter dan bij het vakblad Geo-Info met meer dan tien maal zoveel postadressen. De Reacties zijn ook echt. Dat is anders dan bij het opinieweek blad De Haagsche Post in de jaren zestig. Daarvan bekende Peter Brusse in 2006 voor de VPRO-radio dat de brievenrubriek - de best gelezen pagina - door de redacteuren zelf onder schuilnamen werd geschreven. Alle redacteuren moesten weleens een brief maken, maar Simon Vinkenoog was de beste. Zoals hij een eerder verschenen artikel van een collega redacteur kon ophemelen was uniek! (Deze informatie komt trouwens uit: Wim Daniëls, Blits! De taal van de jaren zestig, dat in 2015 bij uitgeverij Thomas Rap verscheen.) De DHC-redactie koos ook in dit nummer niét voor zo'n route. Eén van de redacteuren heeft net nu wel een reactie, maar dat is puur van wege het incidenteel niet-beschikbaar zijn ge weest bij de drukproef. De volgende kopijdatum is 1 augustus. Vast wat van de inhoud? Een niet-donateur schrijft over meetkettingen en redacteur Zacharias Klaasse legt uit dat zelfs een 'boekhouder' bij het Kadaster iemand anders was dan daar buiten! Of we dan al weten of er in 2020 voor afgaand aan de FIG Working Week in Amster dam een meerdaags vakhistorisch symposium komt is niet aan ons Webstektip: www.zazzle.nl/land+surveyor+geschenken De Franse instrumentmaker Nicolas Bion (1652-1733) 46 Het zonneprisma van Willson, een vergeten alternatief? 53 Start 'MD' circa 85 jaar geleden 58 Overdracht bibliotheek Het Leege Land 63 Nicolas de Hilster 'Schatten uit de kelder' bij IenM 66 Historisch nieuws 69 Varia: ontmanteling AGRS-station 80 Varia: Krayenhoffkamer op GeoFort 82 Varia: vakverbeeldingen van elders 83 Varia: oog voor detail (2) 84 Reacties 85 Voor u gelezen 88 Column: Kanaalweg 3b Delft 92 45 Ing. Martien van Zoeren f Prof.dr.ir. Leen Aardoom Adri den Boer Adri den Boer Adri den Boer (J^tired eLanri purveyor „Yf Jol' ZVn Clwrk jVif t'uni AV Zittumy Ook meer dan T-shirts:

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2016 | | pagina 3