Reacties Elders in de stad was in het Allard Pierson Museum de tweede Pop up-tentoonstelling van De Wereld draait door. Wim T. Schippers (kunstenaar en ook de stem van Ernie in Sesamstraat) mocht hiervoor in de collectie van het Universiteitsmuseum Groningen gras duinen. Daar zocht hij voor deze expositie een oude Telefunken TR4 computer (1964) uit. Een deel ervan werd naar Amsterdam vervoerd. Ook de TU Delft had er een die voor het geodetische rekenwerk werd gebruikt. In het Tijdschrift voor K&L van 1 juni 1967 wordt trots vermeld dat er in minder dan een seconde een geodetische lijn mee kon worden berekend. Bijzonder goed getroffen was daarom de meeuw bovenop de houten computerkast met een mobile telefoon in zijn bek. De berekenin gen die GPS ontvanger daarin moet maken, gaan nu gelukkig een stuk sneller. De laatste rekenaar zit naast de TR4 nog steeds te wach ten op de uitkomsten van zijn ingewikkelde berekeningen. Chris Nelis 2016-01 (Historisch nieuws) De bijdrage 'Meer landmeetkundige medita ties' en met name de daarbij geplaatste boek omslag deden direct denken aan een bezoek aan de Oude Kerk te Delft. Glas 22, Mozes in een biezen mandje, van Joep Nicolas met de titeltekst '1662- Renswoude -1962' heeft rechtsonder een geo-hoek met onder meer een overeenkomstig verticaal hoekmeetinstrument. Het kwam in dit tijdschrift al eerder aan de orde: door het testament van Maria Duijst van Voorhout, Vrijvrouwe van Renswoude (1662 1754) ontstond onder andere te Delft een Fun datie, die als opleidingsinternaat fungeerde en kwekelingen ook tot landmeter opleidde. Jan en Martine Stehouwer (foto) 85 Meeuw met mobieltje op TR4-deel (foto Chris Nelis)

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2016 | | pagina 43