2016-01 (Bezoekers Kanaalweg 4 en depot TU Delft) Door drukke werkzaamheden was ik net een dag te laat met mijn redactionele slag voor het vorige nummer, waardoor een paar zaken aangaande het bezoek van Tiemen Cocquyt, Huib Zuidervaart en Peter Louw man aan de Kanaalweg 4 en betreffende de collectie van Historische Telescopen van de laatstgenoemde er tussendoor geglipt zijn. Op pagina 40 is de volgorde van de namen onder de foto verwarrend, Tiemen Cocquyt staat in het midden, Peter Louwman (niet Louwmans) links en Huib Zuidervaart rechts. Peter Louwman is verder niet de directeur van het Louwman Museum. Het museum is begonnen als een automobielmuseum, de collectie is door vader Louwman verzameld. Een van de broers van Peter, Evert Louw man, heeft de collectie verder uitgebreid. De directeur van het Louwman Museum is momenteel Ronald Kooyman. Peter Louwman is de collectie Historic Telescopes begonnen en heeft ze een paar jaar geleden in het Louwman Museum ondergebracht, alwaar ze sinds begin 2014 voor het publiek toegankelijk is. De exposi tieruimte met de kijkers is op elke eerste vrijdag van de maand voor museum bezoekers geopend van 10 tot 17 uur. Voor groepen is het mogelijk om een rondleiding met een kenner van de collectie af te spreken. Peter is dus vooral verzamelaar (noemt zichzelf telescope collector). Hij is overigens voor zijn inzet voor de astronomie in Nederland benoemd tot Officier in de Orde van Oranje-Nassau. Zie ook www.louwmanmuseum.nl. Nicolas de Hilster NB. Museum Boerhaave nam intussen de genoemde satellietcamera en een laser afstandsmeter uit het TUD-depot op in haar collectie. kaarten maten 2016-1 (Voor u gelezen) Naast de twee in de bespreking afgebeelde versies van '200 jaar kaarten maken in beeld' is er nog een derde. Die is uitge deeld (in beperkte oplage) bij een relatie-event, georganiseerd door het Kadaster. Tijdens dat event stond de modeshow en veiling van kledingstukken, vervaardigd van stoffen met kaartafbeeldingen, centraal. De opbrengst van de veiling was voor de „Microkrediet voor Moeders" Nico Bakker 2016-01 (Voor u gelezen) 'Vielen Dank für die pdf-Datei! Vielen Dank auch für das Interesse an unserem Jubilaum und unserer Hochschule. Ich habe schon angefangen einige Artikel zu lesen und zu verstehen (Niederlandisch und Deutsch sind ja glücklicherweise verwandte Sprachen - und Google hilft ja auch beim Übersetzen der Sprache...).' Jörg Hepperle (HFT Stuttgart) 86

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2016 | | pagina 44