V M i I M boundaries. surveyor? - Leerzaam T-shirt 21,50 Q: What did the therapist say tot he surveyor? A: You need to set some boundaries. www.cafépress.co.uk) Jy say to Ihe set som? Kadaster werkt mee aan serie 'Onzichtbaar Nederland' 'De VPRO-serie 'Nederland van Boven' krijgt een vervolg met 'Onzichtbaar Nederland'. Ook dit keer zijn wij partner van dit programma. Op woensdag 9 maart 2016 ondertekenden Dorine Burmanje, bestuursvoorzitter bij het Kadaster, en Karen de Bok, hoofdredacteur VPRO, het contract in het Museonder. Een toe passelijke plek; dit sfeervolle ondergrondse museum in Nationaal park De Hoge Veluwe staat symbool voor het onzichtbare Nederland. Geert Rozinga, eindredacteur van 'Onzicht baar Nederland': "Na twee series Nederland van Boven, verheugen we ons weer op de nieuwe samenwerking. Sterker nog, de serie Onzichtbaar Nederland zou niet gemaakt kunnen worden zonder het Kadaster. 200 jaar aan data is echt een bijzondere schat, waar we bijna dagelijks uit putten in onze zoektocht naar bijzondere verhalen." Dorine Burmanje vult aan: "Iedereen in Ne derland heeft te maken met het Kadaster, maar niet iedereen is zich daar altijd bewust van. Meewerken aan een televisieprogramma dat uitlegt hoe Nederland zichtbaar en onzichtbaar werkt, hoe Nederland zo geworden is zoals het nu is en hoe de (mogelijke) toekomst eruit ziet, is voor het Kadaster een goede manier om dit onder de aandacht te brengen. De VPRO doet dat op een wijze die past bij het Kadaster; op feiten gebaseerd, met data gevisualiseerd en met een maatschappelijke insteek zonder oor deel." Onzichtbaar Nederland is een innovatieve reis door de tijd. In acht afleveringen zie je ons land zoals je het nog nooit gezien hebt. Onzichtbaar Nederland wordt vanaf november uitgezonden op NPO1.' (www.kadaster.nl) Kadasters voor Napoleon Verschenen van Frank Reichert: „Anfange der preuflischen Katastervermessung im Herzog- tum Magdeburg 1720-1726" in het Zeitschrift für das Öffentliche Vermessungswesen des Landes Sachsen-Anhalt LSA Verm 1/2016, pag. 1-14. Historischer TP Schraderberg bei Bremen 'Im Rahmen eines durch die Service-Agentur Öplus für Ökologie und Kommunikation im Auftrag des Naturschutzbund Deutschland e. V. (NABU) gestalteten Erlebnispfades durch die Badener Berge in Achim bei Bremen wur- de unser Förderkreis gebeten, in Bild und Text zu helfen. In Zusammenarbeit mit dem Landesamt für Geoinformation und Landent- wicklung Niederachsen und der von dort gern gegebenen Unterstützung der Kollegen Dieter Grüner und René Borges entstand eine Erlauterungs- und Schautafel am Rande eines Naherholungsgebiets nahe bei der inzwischen völlig bewaldeten Erhebung des Schraderbergs - mit einem Kartenausschnitt zur Preuflischen Landesaufnahme, dem Bild eines historischen Theodoliten aus dem Fun- dus des Vermessungstechnischen Museums in Dortmund, einem Ausschnitt des Weser- Hauptdreiecksnetzes, einem Bild von C.F. Gaufl, jeweils mit kurzer Erlauterung.' (www.vermessungsgeschichte.de) 110 V (**«N In* De vraag... tai reed b J .en het antwoord (www.cafépress.co.uk)

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2016 | | pagina 20