21 cm. Is ooit gebruikt bij het inpolderen en het graven van het Noordzeekanaal.' In juli werd er ook een sextant door de BV L.J. Harri uit Amsterdam geveild. 'De sextant is eigendom van een oud-werknemer bij Rijks waterstaat en staat gedateerd en eerste keu ring in september 1900! Met kistnummer 25. Het is zo zuiver en goed onderhouden dat u met een gerust hart een sterretje kan schieten, die het probleem de juiste graden doorgeeft op de zilveren schaal. De sextantkist is een true peace of art, met prachtige sluitpunten en handgreep, inclusief de originele sleutel!' De opbrengst was €400. Er was trouwens ook nog een kajuitboot te koop met als kennelijke aanbeveling: 'De boot is niet ingeschreven in scheepsregistratie of kadaster.' (Redactie DHC) Vakhistorie in Geo-Info 2016-3 Geo-Info 2016-3 heeft als redactionele intro 'FIG Working Week 2020: Dutch Circle Party?' van redacteur Adri den Boer. Een fragment: Verwacht mag dus worden dat ook in 2020 zo'n geodetisch-historisch neven symposium door het IIHSM wordt georgani seerd. De wereld verwacht dat! In Amsterdam móeten het NAP en haar monument dan wel een rol krijgen. Hetzelfde geldt natuurlijk ook voor het instrument en voor de stichting met de naam (De) Hollandse Cirkel. Desnoods gaat het ook nog even over de items van het negen de FIG-congres in Delft en Scheveningen in 1958. Vertaal die naam Hollandse cirkel daarbij ech ter niet in het Engels. Een 'Dutch Circle Party' houdt voor de anglofiele wereld in dat je rond een verjaardag een hele middag in een kring zit en koffie of thee drinkt met één koekje of taartje. En natuurlijk dat mannen met mannen en vrouwen met vrouwen kwekken! Zou het daarom zijn dat de FIG het tijdschrift De Hol landse Cirkel van 1989 nu nóg niet eens kent? Hun site negeert het blad zelfs zo: 'There are no journals devoted solely to matters of inte rest in the history of surveying and measure ment.' Jan de Graeve weet het als IIHSM- director en (enthousiast) DHC-donateur privé wel beter. Wordt het een uitdaging voor 2020 om De Hollandse Cirkel ook internationaal op de kaart te zetten?' (De Graeve kon overigens om medische redenen niet in Nieuw Zeeland aanwezig zijn, Australiër John Brock nam daar de leiding van hem over.) Genoemd nummer bevat verder van Adri den Boer de bijdrage 'Hogere Nederlandstalige op leidingen Geodesie'. In een kader 'Gevaar van 'Utrechtse opleiding'' prijkt een nog niet op internet beschikbaar fragment uit Schermer- .o. i r1! 113 Oorspronkelijke eigendomssticker in sextantkist 25... .en ensemble van kist, sextant en kaart www.catawiki.nl

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2016 | | pagina 23