Historisch nieuws 7&PORTQI AM Kaarten en tekeningen RWS voor 1850 online 'Onze Beeldbank is aangevuld met de volle dige collectie kaarten en technische tekeningen van Rijkswaterstaat vóór 1850. De collectie bestaat uit ca. 1.195 prachtige gekleurde kaar ten en tekeningen van havens, sluizen, vaar wegen en gebouwen, en is van groot belang voor de kennis over de waterstaatsgeschiedenis en de ontwikkeling van het Noord-Hollands landschap.' (nha uitgelicht, mei 2016) PS. Deze editie bevat ook de bijdrage 'Het ver haal achter de tekeningen van Pieter Saenre- dam'. Voorafgaand aan zijn schilderijen van kerkinterieurs maakte hij opmetings- en con structietekeningen. 'Het is vrijwel zeker dat Saenredam deze meettechnieken heeft geleerd van de Haarlemse landmeter en cartograaf Pieter Wils', aldus de laatste zin in de para graaf 'Meettechnieken'. (Deze Wils uit Haar lem werd geadmitteerd op 17 september 1626.) Laagste punt weer in satirisch nieuws 'Archeologen hebben de restanten van een oude Romeinse autohandel blootgelegd in de Groene Waterparel tussen Moordrecht en Nieuwerkerk aan den IJssel. De Historische Vereniging Nieuwerkerk is laaiend enthousiast. "Dat betekent dat we destijds ook het Laagste Punt van het Romeinse Rijk waren!", jubelt Adri den Boer.' (www.polderpeper.nl) Portolan Journal De Washington Map Society heeft een Portolan Journal met recent een coverstory met alleen al een mooie titel: Henry B. Looker: The 1890s Surveyor, Soldier and Mapmaker Who Transformed Washington DC. (www.washmapsociety.org) 154 BDlTUIf 7. ITDflt T- Uit RWS-collectie: schetstekening betreffende departementale en kantonnale grenspalen, 1810-1813 www.noord-hollandsarchief.nl Portolan Journal (www.washmapsociety.org)

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2016 | | pagina 24