Van de redactie Inhoud Webstektip: www. delcampe. net (veilingsite superstamp 1982) De landmeterspasser 134 Verslag Donateursdag 2016 145 Geodetisch Bureau had drié directeuren 150 Historisch nieuws 154 Varia: de sleufmallenmethode bij de MD 166 Varia: Dou model voor Rijnlands Mathematicus? 168 Varia: vakverbeeldingen van elders (slot) 170 Varia: oog voor detail (3) 173 Column: doe-opnames van overledenen 176 Adri den Boer Voor we op ons blad komen eerst een citaat uit een in 2016 verschenen prachtige oudemannen- roman: Dijk van H.M. van den Brink (De ver teller heeft ruim veertig jaar gewerkt bij wat aanvankelijk de Rijksdienst voor het IJkwezen heette, maar inmiddels de BV Metrifact is.) Het citaat: 'Er werd over onze hoofden iets uit gevochten in Delft. Al jaren waren er maar twee of drie studenten geweest die zich in schreven. De eerste directeur van de technische hogeschool was nota bene een inspecteur van het IJkwezen geweest. En waarom behielden de landmeters wel hun eigen studie?' Het is dus een roman! Met genoegen biedt de redactie ook dit nummer weer aan. Er is nog steeds geen kopij gebrek aan 'Varia'! Wat dat laatste betreft kun nen we het toch niet laten om de laatste twee regels uit het Lustrumboek 1965-1970 van het Landmeetkundig Gezelschap Snellius te cite ren (pag. 219). Het gaat om een volzin van een lid van de lustrumboekcommissie: 'Martien Molenaar, na het selecteren van de varia: "Hebben we nog meer van die rommel?"' Een kanttekening bij dat aanhalen is wel dat de (korte) Varia van de lustrumboeken totaal an dere zijn dan die van dit tijdschrift. Wij hebben als redactie van de DHC-voorzitter Martien Molenaar van circa 45 jaar later ook nimmer zo'n classificatie vernomen. Sowieso dank en welkom aan Roel Nicolai! De kopijdatum voor nummer 2017-1 is 1 februari. 133 Jan Stehouwer Ir. Sieb Dijkstra Twee kaarten in een Mauritshuis 147 Adri den Boer Adri den Boer www.nl.pinterest. com

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2016 | | pagina 3