Column: doe-opnames van overledenen 'Het geselecteerde beeldmateriaal dient zo goed mogelijk te voldoen aan de norm dat het productieproces of enige vorm van procesgang duidelijk zichtbaar is, anders gezegd een doe- opname', aldus een zin op één van de websites van de stichting. Hij prijkte ook al in deze column in nummer 2015-3, maar extra internetstudie bewees dat deze houding voor oudere foto's uniek in de wereld is. Het is wel geen 'piascontract', maar toch ook streng voor senioren. Bewaar svp ook niet-doe-opnames van overledenen! Afhankelijk van je bijbelkennis denk je bij het zien van vroegere vakgenoten wel of niet aan Hebreeën 13 vers 14: 'Wij hebben hier geen blijvende stad, maar wij zoeken de toekomstige.' De tekst wordt wel aangehaald in rouwdiensten. Dé reden om daar hier over uit te wijden is het nieuwe Museum Rotterdam in het Timmerhuis uit 2015 daar. (Het is een pand van €100.000.000 en dan zitten de landmeters nog in dé Rotterdam op de Kop van Zuid.) Een seculiere tentoonstelling over de nieuwe stad heeft op de muur (zonder bronvermelding!) die bijbeltekst. Elke ketter heeft zijn letter? En moest het geen Stadstimmerhuis zijn? ir^,de toefc Terug naar foto's van overleden landmeters. Neem de webstek www.old-picture.com uit de USA. Prachtfoto's van landmeters ook, maar niks productieproces! Een kampfoto uit 1889 van John.C.H. Grabill is er wel een met méér instrumenten: 'Small group of men and women and two dear in front of a tent. Some of the men are playing musical instruments.' In de USA zijn er zelfs foto's van grafstenen van landmeters, zoals deze in Wisconsin van www.usgwarchives.net. Tot slot een actuele vraag: het klopt toch dat de NL-community Jong Geo al ter ziele is? Adri den Boer 176

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2016 | | pagina 46