Column: internetfoto's en meer... bonnetje. Aan internet is - onder meer - een gigantisch betere ontsluiting en ook verspreiding van oude vakfoto's te danken. (Natuurlijk, linkrot ken ik ook: het verschijnsel dat hyperlinks - en DHC-bronnen - voor een bezoeker doodlopen, doordat ze verwijzen naar niet (meer) bestaande internetadressen.) Bij de voorbereiding van dit nummer léék van e-bay passend bijgaande 'Vintage Survey Transit Antique Surveying With Snowshoes Surveyor Four Feet Snow'. Het plaatje is gratis. Vanuit New Bedford, Massachusetts, United States zette iemand ook op e-bay te koop: 'Antique Surveyor's Library and Buff Book Ends'. De boeken zijn al niet niks, maar naar de boekensteunen kijk je meer! Dat ensemble stond toen dan ook al op 2800 dollar. Ook downloaden van die plaatjes kostte niks. En weer snap ik niet waarom Geo Buzz in de Runderhal verkoopstandjes met zulke handel nog mist! Natuurlijk zijn er Nederlandse antiquariaten met veel landmeetkundig aanbod, zoals dat van de Warmondse 'kasteelheer', advocaat en oud-minister Ard van der Steur en zijn zus Arine. Ze erfden het bedrijf na het overlijden van hun vader Ab in 2012. (Een leuk detail is dat Mark Rutte als geschiedenis student een half jaar stage liep bij Van der Steur senior in Haarlem.) Afgelopen zomer heropende de zaak in een pand in de deftige Archipelbuurt in Den Haag. De minister president zei eerder dat zijn veiligheidsminister afstand van die zaak had genomen, maar dat was een klein Rutte-leugentje. Omdat de belangen niet botsen met het werk van de bewindsman liet hij het er vorig jaar maar bij zitten. Zoek toch eens met een term als 'landmeter' op de betrouwbare website www.vandersteur.nl. Bij aankopen volgt een 52 2017-1 De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2017 | | pagina 54