grafen en eigen landmeetkundige projecten vergaarde Siebold veel cartografisch materiaal, waaronder 'gevoelige' geografische informatie over de betwiste eilanden Hokkaido en Sacha- lin. In 1829 werden de landkaarten die Siebold verzameld had ontdekt door de Japanse autori teiten. Het bezit van landkaarten was verboden en Siebold werd ervan beschuldigd een spion voor de Russische staat te zijn. Dit leidde tot een huisarrest en uiteindelijk in oktober 1829 tot zijn verbanning uit Japan. (www.sieboldhuis.org, 2017) 'Heritage Wedding Favorite' 'The Surveyor Fine Leather Journal is a gift your groomsmen will use and love for a life time. This journal includes one small field notes journal and a pencil. Add their initials to make it a memorable keepsake.' www. n J.pin ter est. com) NB Op www. etsy.com is dit product van HoltzLeather voor huwelijks- getuigen €56,50 plus verzend kosten. Zie 175.tudelft.nl/175-jaar-tu-delft-in-beeld/ 'Met één bijzonder beeld per jaar maken we samen een geschiedenis van de TU Delft zicht baar. Doe je mee? Duik in je beeldarchief en stuur je bijdrage naar tud175@tudelft.nl'. Een selectie van wat werd opgenomen (en ook het totaal mist nog vele jaren): 1877. In de periode 1875-1885 voerden teams van Delftse studenten en pas afgestu deerde civiel ingenieurs metingen uit om het Amsterdams Peil te normaliseren. Op deze foto uit ongeveer 1877 staat alumnus Cornelis Lely in het midden (met hoed van stro). Beeld ingestuurd door Joop Gravesteijn. 1885. Hoofdmerk van het Normaal Amster dams Peil (NAP) aan de Oude Delft 95, aange bracht tijdens de eerste nauwkeurigheidswater- passing (1875-1885) waaraan veel Delftse studenten en pas afgestudeerden meewerkten. Beeld: Adri den Boer 1895. Het gebouw voor Geodesie aan de Ka- naalweg in Delft wordt opgeleverd in 1895. Beeld: Trésorcollectie TU Delft. 1949. Vanaf 1949 konden studenten afstuderen als Geodetisch Ingenieur. Dit daarvan getui gende Delftsblauwe bord brak, al dan niet na het verdwijnen van die afstudeerrichting. Inge stuurd door Adri den Boer. 1976. Prins Claus opent in 1976 het Geodesie- gebouw van de TH Delft. Foto: Koen Suyk, voorgesteld door Adri Swartjes. (Redactie DHC) Waterstater als natuurmonument? De link www.natuurmonumenten.nl/natuurge- bied/waterloopbos/route/golvenroute-water- loopbos-bij-kraggenburg geeft bij tekst over de Surveyor Fine Leather Journal www.nl.pinterest. com it' Uitgave van Waltman met nieuw Delfts pronkstuk, 1895 (www.175.tudelft.nl) Zittend waterpassen in Waterloopbos met Wild N2 www.natuurmonumenten.nl FIELD NOTES 74 2017-2 De Hollandse Cirkel

De Hollandse Cirkel (DHC) | 2017 | | pagina 24